Пятница, марта 29, 2024

1365425148_arbuzov-wТак эксперты называют итоги 100 дней работы экономического блока правительства.

24 декабря 2012 года Сергей Арбузов был назначен первым вице-премьером. Сегодня его работу по поддержанию финансово-экономического развития Украины близкие к власти аналитики оценивают на четверку с плюсом. Их усилиями за три месяца в медиапространстве были сформированы четыре мифа об успехе: именно Арбузов сделал гривню стабильной; благодаря ему возобновлены переговоры с МВФ; первый вице-премьер ратует за облегчение условий работы для малого и среднего бизнеса; с его подачи Минэкономики выделило приоритетные отрасли для развития. «ВВ» решили выяснить, чем эти мифы подкреплены…

Сказка 1. Стабильная гривня
Действительно, национальная валюта остается стабильной и не реагирует ни на внешние, ни на внутренние негативные факторы. «Я с уважением отношусь к административному таланту Сергея Арбузова. Он сделал многое, чтобы удержать курс гривни, — говорит Сергей Доротич, глава Всеукраинской общественной организации «Союз защиты предпринимательства». — Но сделано это было не совсем корректно. Вспомните, как шантажировали население введением 15% налога на продажу валюты».

А вот Андрей Павловский, народный депутат от Объединенной оппозиции, крайне категоричен в оценках этого мнимого достижения. «Искусственное удержание курса — это не достижение. Курс, не соответствующий действительности, подрывает экономику экспортно ориентированных предприятий, благодаря которым наполняется бюджет», — поясняет депутат.

В целом опрошенные «ВВ» экономисты согласны с этой оценкой: ослабление курса поспособствовало бы и снижению доли импорта, так как цены на него автоматически бы выросли.

Сказка 2. Развитие малого бизнеса
Чиновники рапортуют о сокращении количества проверок. Однако, по мнению предпринимателей, снижение активности со стороны чиновников объясняется тем, что они просто заняты собственным трудоустройством, связанным с объединением налоговой и таможни под крышей Министерства доходов и сборов.

Ассоциации и союзы предпринимателей опровергают информацию и о том, что условия для ведения бизнеса стали более понятными и прозрачными. Сегодня количество изменений, дополнений, нормативов, актов и т.п., касающихся Налогового кодекса, просто зашкаливает. В итоге все эти нововведения, наоборот, способствуют зарегулированию работы бизнеса и таят в себе очередные капканы.

Сказка 3. Переговоры с МВФ
На самом деле переговоры с МВФ велись всегда, независимо от цвета власти и харизмы отдельных личностей в правительстве. «Эти переговоры и консультации перманентны, они вообще никогда не заканчиваются. Но пока что это больше похоже на трату государственных денег на шикарные заграничные поездки, — говорит Павловский. — Я бы ввел поправку к закону: если чиновник едет за границу за госсчет и проводит пустые переговоры, то пусть тогда возмещает все затраты из своего кармана».

При этом многие политики уверены, что ни о какой финансовой помощи со стороны МВФ не может быть и речи, пока в Украине будут политзаключенные. В любом случае на переговорный процесс оказывают влияние в первую очередь внешние и внутренние факторы, а никак не авторитет Арбузова.

Сказка 4. Приоритетные отрасли для развития
В Минэкономразвития определили перечень приоритетных отраслей экономики. В частности, на 19 лет налоговые льготы получат транспортная инфраструктура, ЖКХ, машиностроение и сельское хозяйство.

«Любые преференции — это злоупотребления и коррупция. Можно привести массу примеров разбазаривания имущества и финансовых ресурсов под прикрытием приоритетного развития. Бизнесу важны не преференции, а понятные и не меняющиеся правила игры», — говорит Доротич. Эксперт напоминает, что, например, предприятия легкой промышленности не платят налог на прибыль. Однако, несмотря на господдержку, отечественный легпром не может конкурировать даже с китайской продукцией.

«Программа развития промышленности — это полная чушь. В стране нет денег на зарплаты для бюджетников, а они декларируют трату миллиардов на какие-то сомнительные проекты, — возмущаются противники «нововведений». — Все это, по выражению самих «регионалов», — «галимый пиар». И это действительно точное определение: стоит лишь вспомнить, как в прошлом году была растиражирована информация о том, что Сергея Арбузова признали лучшим государственным банкиром Восточной Европы. Но позже выяснилось, что «авторитетный немецкий центр», который якобы провел исследование, существует только на бумаге.

Татьяна Коломыченко, gazetavv.com

Історія ''Сімейних''. Перший мільйон Арбузова – грабунок вкладників ''Приватбанку''?

З кожним роком президентства Віктора Януковича все більше владних посад в країні переходить до людей з команди старшого сина Президента царевича Олександра. Це не може не дивувати: раніше невідома загалу "пацанва" з пухкими рожевими щоками видирає з зубатих пащ досвідчених політичних акул Партії Регіонів міністерство за міністерством.

Першою людиною з команди так званих Сімейних є банкір Януковичів – Сергій Арбузов, нинішній віце-прем'єр-міністр України, по-суті, тіньовий прем'єр. Офіційного статусу він не має лише тому, що в країні ніяк "не міньот кріза", і треба, щоб Азаров відтягував на себе негатив.Інші члени сімейної команди у владі так чи інакше пов'язані саме з цією персоною. Отож щоб розгадати загадку, звідки взялися ці Сімейні і що вони собою уявляють, потрібно поцікавитися в першу чергу життєвим шляхом Сергія Арбузова.

Частина І

Як відомо перші кроки в своїй трудовій біографії Сергій Арбузов зробив під крилом матері Валентини Арбузової в донецькому "Приватбанку". Зокрема, Арбузов очолював Костянтинівське відділення "Приватбанку" з 1998 по 2003 рік. В цей час його мама Валентина Арбузова керувала Донецьким регіональним управлінням "Приватбанку".

Це все загальновідомі факти, а от, що собою тоді уявляв донецький "Приватбанк" мало хто знає.

"Приватбанк" на Донеччині з'явився в 1994 році, і це був той час, коли особливої могутності досяг кримінальний клан Ахатя Брагіна, який особливо ревно контролював, щоб на територію Донбасу не зайшов чужий бізнес.

Сергій Тигипко, тоді голова правління "Приватбанку", мусить пам'ятати, як він неодноразово намагався відкрити філіал в Донецькій області, але горішок був не по-зубам. Лише в середині 94-того Тигипко знайшов посередника в донецькому місті Костянтинівка, який через свою кришу – місцевого кримінального авторитета Медведя погодив "питання" з Ахатом Брагіним і відділення "Приватбанку" спочатку з'явилося в Констянтинівці, а потім і в інших містах Донецької області.Згідно інформації з джерел автора перші роки "донецькі" платили Коломойському за бренд, в усьому іншому це була самостійна структура з тіньовим головним офісом в місті Костянтинівка (саме її згодом очолив Арбузов). Зокрема, кадрові питання банку вирішувалися в Костянтинівці. Тому до призначення Валентини Арбузової керівником Донецького управління жодного стосунку ні Тигипко, ні Коломойський не мали.

За інформацією автора в перші роки донецький філіал "Приватбанку" працював під Брагіним та Щербанями. Зокрема, банк обслуговував бізнес губернатора Володимира Щербаня, авторитета Брагіна та депутата Євгена Щербаня, а після відставки першого з посади губернатора і вбивства двох інших перейшов під контроль їх спадкоємців Януковича та Ахметова.

Завдяки проведенню фінансових оборудок для господарів області донецьке відділення "Приватбанку" ніколи не мало проблем з контролюючими та правоохоронними структурами. Проблеми навпаки виникали у незговірливих дрібних клієнтів банку, бо силовики області завжди приймали сторону банкірів.

Що не дивно, адже невдовзі після своєї появи в Донецьку філіал "Приватбанк" виступив засновником Благодійної організації "Фонд сприяння міліції".

В перші роки цей фонд очолював нині покійний (розбився в автокатастрофі) тодішній керівник УВС Донецька Володимир Варака, який вважався людиною близькою до губернатора Володимира Щербаня. Зокрема, коли Щербань став губернатором Сумської області, то зробив генерала Варака своїм замом.

В інтернеті про цього персонажа можна знайти чимало публікацій з кримінальним сюжетом. Зокрема, сайт ОРД писав, що Варака будучи заступником в УВС Донецька у 1989 особисто бив В'ячеслава Чорновола, коли той приїжджав у справах Гельсінської групи.

Однак попри традиційно люб'язні стосунки між банком і правоохоронцями греблю таки прорвало – в 2003 донецький "Приватбанк" стряс великий кримінальний скандал, який не можливо було зам'яти.

Директор маріупольського ТОВ "Азовзалізобетон" Ігор Бутін розповів автору свою сумну історію взаємин з донецьким "Приватбанком". В далекому 2001 бізнесмен вирішив покласти на депозит в "Приватбанку" 200 тисяч доларів. Дівчатка у відділі вкладів з милими посмішками порадили Бутіну зайти в кабінет до керівника філії Тетяни Кудінової, мовляв для віп-клієнтів є особлива програма з підвищеною відсотковою ставкою. З кабінету керівника філії Бутін вийшов з договором скріпленим підписом Кудінової та бухгалтера банку Вікторії Павлової. Здав гроші в касу...

А тепер уявіть стан бізнесмена, коли в 2003 він прийшов забирати гроші та дізнався, що по його вкладу депозитний рахунок взагалі не був відкритий!!! В банку йому повідомили, що грошей громадянина Бутіна у них не має і... ніколи не було.

А потім з'ясувалося, що я такий не один, що маріупольський "Приватбанк" практикував грабунок вкладників багато років. Виявилося, що гроші, які деякі клієнти здавали касирам або не були покладені в касу або знімалися потім з депозитів по підробленим ордерам", – розповів Бутін автору.

Коли ж клієнти піднімали скандал і наполягали на свої правоті, то починалися наїзди "силовиків". (Згадаємо про давню дружбу через благодійний фонд між донецькими "Приватбанком" і правоохоронцями). "Ви хочете написати заяву?, – питали у пограбованих клієнтів в міліції, – А звідки у вас гроші. А чи платили ви податки?". На додачу до неприємних питань силовики бувало ще й відбивали горе-клієнтам "Приватбанку" нирки і пам'ять.

Зокрема в офіс керівника "Азовзалізобетон" після його скарг на "Приватбанк" нагрянула податкова поліція. "Силовики" не лише вилучили документи, а також побили підприємця. "Пізніше я з'ясував, що замовником цього візиту були посадові особи "Приватбанку", – розповів Бутін.

Однак Бутін виявився принциповим, його гроші чистими, отож бізнесмен пішов до суду. У нього за плечима вже 10 років тяжби, проте він зміг повернути лише частину вкрадених "Приватбанком" коштів.

Центральне керівництво "Приватбанку" мало нахабство публічно відмежовуватися від грабунку своїх клієнтів регіональними відділеннями. Зокрема, заступник правління "Приватбанку" В. Козін розіслав постраждалим вкладникам лист з такими цинічними словами: "Данная проблема возникла не в результате деятельности банка, а вследствие противоправных действий конкретных работников Мариупольского филиала, которые, прикрываясь именем Приватбанка, действовали вопреки его интересам. В связи с изложенным, рекомендуем Вам обратиться с гражданским иском к Кудиновой Т.Н. и Павловой В.В., для чего необходимо написать соответствующее заявление следователю".

Треба сказати, що проти керівника Маріупольської філії "Привату" Тетяни Кудінової все-таки була порушена кримінальна справа. Відомо, що вона була арештована, але звільнена під заставу, потім сиділа на лаві підсудних. А що далі? Вона таки уникла відповідальності, бо через Валентину Арбузову мала зв'язки серед впливових осіб області.

До речі, Бутін був не єдиною жертвою шахрайства донецького "Приватбанку". Після того, як спалахнув скандал, лише в Маріуполі 60 осіб заявило, що "Приватбанк" аналогічно вкрав їх гроші – близько 4 млн. доларів.

Слідом за Бутіним почали зголошуватися потерпілі в інших містах Донецька. Схоже що розкуркулення віп-клієнтів було системною роботою донецького "Приватбанку", яким тоді керувала Валентина Арбузова.

За інформацією Сергія Ярмака, керівника громадської організації "Вкладники, які потерпіли від дій КБ "Приватбанк", в 2003-тьому були порушені кримінальні справи стосовно посадових осіб Донецького регіонального управління "Приватбанку", працівників філіалів в містах Костянтинівка, Макіївка, Горлівка і Червоноармійськ. Ці дані Ярмаку підтвердили з Генеральної прокуратури заступник прокурора О. Ганзюк. Однак згодом ці кримінальні справи "заглохли".

Нагадаю в той період Костянтинівським відділенням, яке було назване Ярмаком в переліку тих, що грабували клієнтів, керував Сергій Арбузов. Чи була порушена кримінальна справа проти нього? Автор звернулася до прес-служби Арбузова з відповідним питанням. Однак відповіді не дочекалася (саме тому статтю доводиться публікувати в блогах).

Підприємець Ігор Бутін припускає, що шахраї Маріупольського "Приватбанку" були в долі зі своїм банківським керівництвом. Що в принципі логічно, адже грабунок в стилі "гоп-стоп", який практикувала філія в Маріуполі багато років поспіль, не міг бути непоміченими в донецькому офісі. Отож виникає закономірне питання – чи існує хоч манюсінький шанс, що мати нинішнього віце-прем'єра Валентина Арбузова, яка на той час керувала донецьким управлінням "Приватбанку", не була замішана в тих брудних справах?

В це мало віриться, тим паче, що автор з'ясувала, що з Тетяною Кудіновою, кримінальним керівником Маріупільського "Приватбанку", особисто Валентина Арбузова була доволі близька. В ті часи, коли Кудінова, як встановило слідство, грабувала вкладників "Приватбанку", вона разом з Арбузовою мала спільний бізнес. В 1998 Кудінова з Арбузовою заснували ТОВ "Інвест-центр", яке займалося "консультаціями у питаннях комерційної діяльності, фінансів та управління".

Чому ж Валентина Арбузова уникла кримінальної відповідальності за шахрайскі схеми грабунку вкладників в підпорядкованій їй установі? Цим певно можна поцікавитися у нинішнього генпрокурора Віктора Пшонки. Адже саме він був прокурором Донецької області в ті часи. А нині Пшонка, а також його син Артем майже члени Сім"ї.

Так само "сімейний" нинішній керівник Національного банку Ігорь Соркін, який в далеких 2001-2003 роках люб"язно закривав очі на "гоп-стоп" Донецького "Приватбанку", хоча повинен був помічати "порушення" (це звісно дуже мяко сказано) з висоти своєї посади в інспекції комерційних банків при НБУ (він відповідав саме за Донецькій регіон).

Отже Валентина Арбузова вийшла з того кримінального скандалу чистою. Вона лише пожертвувала кількома членами своєї команди – було замінено керівництво кількох філій, зокрема кримінальної Маріупольської, а також... Констянтинівської. Так, саме в розпал скандалу в 2003-му році Сергій Арбузов звільнився з банку, яким керувала його мама, та пішов працювати в "Укрбізнесбанк" Януковичів.Далі буде.

Нижче інформація з бази податкової про спільне підприємства кримінального керівника Маріупольської філії "Приватбанку" Тетяни Кудінової та її шефині Валентини Арбузової.

ОКПО: 30227423Наименование организации: ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВIДПОВIДАЛЬНIСТЮ"IНВЕСТ-ЦЕНТР"

Адрес: ДОНЕЦЬКА ОБЛ., М.ГОРЛIВКА, ЦЕНТРАЛЬНО-МIСЬКИЙ Р-Н ВУЛ.ГОРЬКОГО БУД. 5

Руководитель: ЕВИЧ ЕЛЕНА ГАВРИЛОВНА

Уставный фонд: 34375Вид деятельности: МАРКЕТИНГОВI ДОСЛIДЖЕННЯ, КОНСУЛЬТАЦIЇ ПО ПИТАННЯХКОМЕРЦIЙНОЇ ДIЯЛЬНОСТI, ФIНАНСIВ I УПРАВЛIННЯ

Учредители предприятия

---------------------------:

Наименование организации: АСОЦIАЦIЯ ШАХТАРСКИХ МIСТ ДОНБАСУ

---------------------------

Наименование учредителя: БАХАЕВ АНАТОЛИЙ ПАВЛОВИЧ

---------------------------

Наименование учредителя: БОРОВИК ВАСИЛИЙ НИКОЛАЕВИЧ

---------------------------

Наименование учредителя: АРБУЗОВА ВАЛЕНТИНА ИВАНОВНА

---------------------------

Наименование учредителя: СКУДАРЬ ВАЛЕРИЙ МАРКОВИЧ

---------------------------

Наименование учредителя: КУДИНОВА ТАТЬЯНА НИКОЛАЕВНА

Тетяна Чорновол, blogs.pravda.com.ua


Комментарии   

0 #2 вартану 08.04.2013 17:03
Так то когда ГОСчиновники, а не коммерсы воровитые назначенные на должности. Как бы действительно не пришлось колоть арбузы, дыни и репы, вне зависимости от их спелости и окраски.
-2 #1 Вартан 08.04.2013 16:22
Когда политики берутся расценивать действия госчиновников, тем более по финансовым вопросам, хочется взять в руки автомат и начать прореживать ряды "умников". Курс стабилен и формируется по рыночным законам, миссия МВФ приехала дообсуждать условия сотрудничества, программы развития прописаны и поставлены на голосование, а тормозят их как раз упыри-депутаты из ОО - так к кому, блин, претензии? Арбузов своё дело делает, а остальные только трындят на него, вместо того, чтобы самим работать.

You have no rights to post comments