Пятница, апреля 19, 2024

54736Україна щороку стягує з водіїв близько 43 млрд гривень різних "дорожніх" стягнень, чого вистачило б на капітальний ремонт 37,5 тисячі кілометрів двосмугових автошляхів, підрахували фахівці.

Так, при поточних цінах відрахування до бюджету (ПДВ, акцизний збір) з літра бензину складають близько 3,6 грн, а з літра дизельного палива - близько 2,2 грн. При обсягах річних продажів на українському ринку близько 5,85 млрд літрів бензину і 5,62 млрд літрів дизельного палива прибуток держави становить близько 33,4 млрд грн, пише "Комсомольськая правда в Украине".

Крім того, з проданих в Україні 217 581 авто при середній їх ціні 17,4 тис. євро за авто розмір сплаченого ПДВ разом з 10% податком на імпортовані автомобілі складе ще близько 10 млрд грн. Відповідно, загальна сума надходжень до бюджету сягає близько 43 млрд грн.

За даними видання, вартість послуг української приватної компанії з прокладання одного кілометра двосмугової асфальтованої дороги, пристосованої для проїзду вантажних автомобілів, складає 3,24 млн грн.

Однак держава платить підрядникам набагато більше. Колишній міністр транспорту Борис Колесніков озвучував такі цифри: будівництво 1 км чотирисмугової дороги в Україні обходиться мінімум в 5 млн доларів, тобто в 40 млн гривень. Тобто дві смуги обходяться державі в 20 млн гривень за кілометр, що у п'ять разів дорожче, ніж у першої-ліпшої фірми з асфальтування вулиць.

Правда, чиновники кажуть, що вітчизняні матеріали не відповідають світовим стандартам, тому їх закуповують за кордоном. Однак перевірити, який асфальт покладений в нижній або середній шар (та й чи покладений він взагалі), часто просто неможливо.

Також варто зазначити, що повний комплекс робіт "ямковий ремонт асфальтового покриття з укладанням асфальту товщиною 5 см" фірми пропонують провести за 133 гривні за квадратний метр. Тобто на сплачені водіями більше 40 мільярдів гривень можна відремонтувати 37,5 тисячі кілометрів двосмугових доріг, повністю замінивши на них покриття.

той же час, бюджет "Укравтодору" на поточний рік складе лише 15 млрд грн. Крім того, за підрахунками відомства, 90% транспортних магістралей України потребують капітального ремонту, що обійдеться в 450 млрд грн. Фактично, за гроші водіїв усі траси України можна було б зробити нормальними за 10 років.

Джерело: kp.ua

118125636

8365_copy

684

You have no rights to post comments