Вторник, июня 25, 2024

200_copyЄвропарламент може застосувати санкції проти України, якщо лідери опозиції, які перебувають в ув'язненні, не візьмуть участі у виборах. Про це заявив в ефірі 5 каналу депутат Європарламенту Вернер Шульц, передає ЛIГА.net. "Ми можемо розглянути, наприклад, бізнес-зв'язки пана Януковича, або ми можемо подивитися на махінації, які були пов'язані з корупцією при будівництві стадіону (НСК "Олімпійський")", - сказав він. "В України дуже великі проблеми з корупцією", - додав Шульц.

При цьому, за словами євродепутата Ребеккі Хармс, справедливу оцінку виборам в Україні можна буде дати тільки за умови участі в них лідерів опозиції.

"Якщо найважливіші керівні особи опозиційних партій не будуть брати участь у цих виборах, це буде недоліком", - заявила вона. Крім того, за її словами, для відновлення позитивного діалогу з Європейським Союзом щодо угоди про асоціацію, в Україні мають бути припинені політичні переслідування.

"Я всім серцем хотіла б, щоб люди в Україні одержали певну вигоду від такої угоди. І це буде тільки тоді, коли в Україні будуть припинені порушення прав людини, і коли Янукович перестане мститися опозиції", - сказала Хармс. Як нагадує "Українська правда", раніше соціал-демократи Європарламенту почали обговорення можливості введення санкцій для України у випадку, якщо Тимошенко не візьме участь у виборах в Раду.

Тим часом в інтерв’ю виданню Time Magazine президент України Віктор Янукович заявив, що не боїться звинувачень на його адресу. «Якщо у них є аргументи, якщо у них є докази, я не тікатиму від закону. Я не боюся за себе. Я пройшов через все у своєму життя, і не боюся цих випробувань», - заявив Янукович.

Нагадаємо, на слуханнях в Конгресі США, що пройшли 17 травня, президент правозахисного центру Freedom House Девід Кремер звернув увагу на всезростаючу корупцію в Україні. «Під час мого візиту в квітні я почув новий термін – фаміліалізація – що корупція в Україні стає особистою і досягає першої родини країни, – заявив Девід Кремер. – За повідомленнями, протягом останнього року один із синів президента збільшив свої статки у 18 разів. Виринають питання – як накопичилося таке багатство?»

Як повідомлялось, банк старшого сина президента Віктора Януковича за рік збільшив прибутки у 18 разів. А сам президент задекларував понад 17 млн грн доходів у 2011 році. При цьому 16,4 млн грн – авторська винагорода від донецького видавництва. У травні Der Spiegel написав, що резиденція президента Віктора Януковича «Межигір’я» стала символом державних оборудок в Україні.

Джерело: ukrgazeta.cz

You have no rights to post comments