Среда, апреля 17, 2024

20120627083946В запорізьких лісах починається пожежонебезпечний період

Згідно статистичним даним у 2012 році в Україні відбулося 6 тис. 790 пожеж, в результаті яких загинуло 2 тис. 869 осіб, з яких 92 дитини. Більшість випадків відбулися внаслідок порушення правил пожежної безпеки серед населення.

Задля попередження лісових пожеж та нещасних випадків, спричинених ними, працівники лісового господарства проводять протипожежну профілактику.

Так, працівники Михайлівського лісництва, ДП «Запорізьке лісомисливське господарство», щорічно організовують проведення протипожежної підготовки в лісах.

До початку пожежонебезпечного періоду, що починається з моменту сходу снігів, Михайлівське лісництво проводить підготовку сил і засобів – перевірку та налагодження пункту зосередження пожежного обладнання, підготовку представників лісової охорони, тимчасових пожежних сторожів і добровільних пожежних дружин. Розробляється графік чергування в пожежно-спостерігальному пункті та наземне патрулювання працівників пожежної охорони.

У 2013 році до початку пожежонебезпечного періоду Михайлівським лісництвом були розроблені щорічні плани щодо виконання заходів протипожежної профілактики в лісах; організовано проведення протипожежної пропаганди про дотримання правил пожежної безпеки в лісах; проведена перевірка готовності працівників лісової охорони та добровільної дружини в разі необхідності пожежогасіння; встановлена послідовність залучення населення, працівників служби МНС, а також протипожежної техніки та інших транспортних засобів для гасіння пожеж.

Попередження та обмеження поширення пожеж в лісах Михайлівського лісництва досягається проведенням заходів щодо підвищення пожежостійкості лісів: регулювання їх складу; санітарні рубки; очищення від захаращеності лісосік та позалісосічної захаращенності; створення на території системи протипожежних бар'єрів (мінеральних смуг), що обмежують поширення можливих пожеж; влаштування мережі доріг і водойм, що дозволяють швидше забезпечити локалізацію пожеж.

У найближчий час на території Михайлівського лісництва планується встановити 3 допоміжні аншлаги, 2 шлагбауми та бігборд для інформування населення.

Значну частину нашої території займають хвойні насадження, тому в літній засушливий період в зелених зонах оголошено V найвищий клас пожежної небезпеки. Це означає, що за розведення багаття, яке призвело до знищення або пошкодження лісової рослинності, будуть стягуватися штрафи в розмірі від 1 до 3 неоподатковуваних мінімумів доходу громадян.

Отже, спалюючи лісові масиви, знищується не лише їх унікальна екосистема – рослини, тварини і комахи, але й праця багатьох поколінь. Зусилля людей, які вирощували зелені зони нашого району протягом 70 років, гинуть у вогні протягом лише години. Закликаємо, бережіть ліс!

Федір Костенко, лісничий Михайлівського лісництва

ДП «Запорізьке ЛМГ»

You have no rights to post comments