Воскресенье, декабря 03, 2023

i555mages_copy«Це війна за мову і ми стоятимемо до останнього», – сказала «Погляду» Ірина Фаріон, коментуючи ситуацію навколо її позову до апарату Верховної Ради, який розглядається в Окружному суді Києва.

Народний депутат від ВО «Свобода» звернулася до суду з вимогою відновити справедливість, оскільки на засіданнях комітету з питань науки і освіти, членом якого є Ірина Фаріон, двоє представників від Компартії, Олександр Зубчевський і Антон Дорохов, виступали, ставили питання тощо російською мовою, а це, на думку свободівки, порушення законів «Про регламент Верховної Ради» та «Про основи державної мовної політики».

Натомість представники апарату Верховної Ради стверджують, що забезпечити Ірину Фаріон перекладачем не можуть, бо нема на це грошей.

Тим часом комуніст Олександр Зубчевський теж звернувся до суду з позовом проти свободівки. Він вважає, що йому було завдано моральної шкоди. Як аргумент він представив публікації у ЗМІ, де Ірина Фаріон виступила з різкою критикою на його адресу.

Комуніст запевняє, якщо виграє суд і отримає компенсацію за моральну шкоду у вигляді 100 тисяч гривень, то перерахує усю суму на розвиток російськомовних шкіл Західної України та Запорізької області.

Ірина Фаріон своєї позиції міняти не збирається. «Зараз найважливіше відбувається у парламенті, бо Єфремов дозволив собі виступати недержавною мовою. Це війна, війна за мову. Це все, що я можу сказати. Будемо стояти до останнього. А Зубчевського, кажучи його мовою, помножу на нуль», – сказала Ірина Фаріон.

Джерело: pohlyad.com

You have no rights to post comments