Среда, июля 17, 2024

Savchin_copyОдномандатний мажоритарний округ №75, що включає Ленінський і Заводський райони Запоріжжя, лідирує за числом кандидатів у народні депутати України. Тут їх аж сімнадцять. Одним із кандидатів самовисуванців зареєструвався і Богдан Васильович Савчин – людина відома в обласному центрі, перш за все, своєю непримиримою позицією в боротьбі з адміністрацією міських ринків за права приватних підприємців. Богдан Васильович займався активною політичною та громадською діяльністю, відомий власними виступами та публікаціями. Пропонуємо до уваги читачів його інтерв’ю нашому виданню.

В Запоріжжі, як і всюди в Україні вже склалася така собі політична еліта, що раз по-раз пропонує себе до Верховної Ради. Від виборів до виборів ця колода просто тасується. Виграти в них дуже важко. В чому Ваша впевненість? Ви ж не технічний кандидат?

Звичайно ні. Я свідомо залучився до боротьби та ризикую своїми власними та своєї сім’ї статками (одна застава перевищує 13 тисяч гривень), бо вважаю, що настав час свідомим та небайдужим людям рятувати народ і країну від продажних політиків та корупційної влади.

Просто далі так не можна. Далі народ банально вимре від того «покращення», а територія, що звалася Україною звільниться для заселення різними зайдами. Свідомо або несвідомо сучасна влада робить все, щоб такі людожерні перспективи стали реальністю. Я, як і всі люди бажаю щастя для своїх дітей та онуків на своїй богом даній землі. Знаю як це зробити. Тому й вирішив запропонувати народу України і перш за все виборцям 75-го округу свою скромну кандидатуру. Я іду до Верховної Ради не заради недоторканості, високої зарплатні, матеріальної допомоги та корупційних доходів. Хочу іншого – залучити свій голос на підтримку людяних законопроектів, розробляти власні в інтересах саме народу України, працювати на громаду свого округу і захищати права та законні інтереси кожної людини. Так буду робити всі п’ять років свого депутатства, а там, хай люди дають оцінку та вирішують…

За різними оцінками, для перемоги за мажоритарною системою кандидату потрібно витратити від 1,5 до 3,5 мільйонів гривень. Чи маєте Ви такі немалі гроші?

Звичайно ні… Звідки простому підприємцю, що торгує на міському ринку мати такі гроші? Я маю дещо інше… Це чимала група підтримки, що складається з людей, що були поруч зі мною в пікетах і акціях протесту на протязі останніх 10-ти років на вулицях та майданах міста, у виборних кампаніях від президентської до місцевої влади. Повірте, це капітал значно більший, ніж тисячі й навіть мільйони грошових папірців. Ці люди не зрадять. Мої агітатори перш за все вірять в мене і не стануть «відбувати номер», викидаючи агітацію в найближчий сміттєвий бак. Ці агітатори підуть до людей і відвернуть їх від багаточисельних пустих закликів з дорогих бігбордів. Саме на свій актив та всеперемагаючу правду я розраховую в боротьбі за депутатський мандат.

В цьому сенсі цікаво б знати Ваші програмні засади. Чим будете агітувати людей за свою кандидатуру?

Перш за все зазначу, що моя програма досить об’ємна та в багатьох позиціях збігається з програмою головних опозиційних сил – ВО «Батьківщина», партії «Удар» та ВО «Свобода». Там де мова йде про протистояння корупції, захист свободи та демократії, боротьби з авторитарно-олігархічним режимом, повернення у власність держави ключових об’єктів економіки, соціальним захистом народу та інтересів працівників – мої позиції майже всюди співзвучні. Крім того, маю власні акценти щодо захисту приватного підприємництва та малого бізнесу. Держава покинула людей напризволяще та фактично змусила їх самих дбати про своє виживання в сучасному світі. Неабиякими зусиллями люди все ж знайшли своє місце в житті і просто намагаються вижити та вивести в люди своїх діточок. Аж ось з приходом «нової влади» взялися навіть за їхнє скромне існування. Підвищені податки, нічим не обґрунтований соціальний збір, побори та приниження на ринках в традиціях 90-х років, зробили життя мільйонів нестерпним. Я сам підприємець більш як з десятирічним стажем. Розумію цих людей та хотів би зробити все можливе аби привести державну політику у відношенні до малого бізнесу до загальноєвропейських норм.

А як на кшталт виборчих маніпуляцій під час підрахунку голосів. Чи вбачаєте в цьому факторі можливість програти вибори?

Нечесні вибори почалися з першого їх дня, тривають зараз і будуть тривати до самого оголошення результатів. Це жахливо, але першим маніпуляції розпочав державний орган, призначений саме для боротьби з виборними маніпуляціями. Я маю на увазі ЦВК. В законі про вибори написано, що кандидат в депутати подає свою виборчу програму на паперовому носієві та в електронному вигляді. При цьому закон не обмежує кандидата в об’ємі тексту програми, а зобов’язує ЦВК опублікувати всі програми на своєму офіційному сайті. Іншою статтею закон зобов’язує кандидата надати до ЦВК ще й скорочений до 3900 печатних знаків текст програми для розміщення його на агітаційному плакаті. І це зрозуміло… Що це буде за депутат, чий п’ятирічний план роботи вміщається на півтори сторінки тексту? ЦВК ж відмовляла в реєстрації людям з програмами більш просторими ніж 3900 знаків. І ніхто, навіть такий видатний авторитетний народний депутат, як Юрій Кармазін, не змогли добитися в судах справедливості проти ЦВК. В державі діє кругова порука проти чесності, справедливості та законності.

Наступним порушенням виборчого закону стало проведення ЦВК жеребкування по складу окружних виборчих комісій. В результаті до комісій по всій країні прийшли маловідомі й неавторитетні партії, які просто продали свої місця в комісіях Парті регіонів. Тепер таку ж маніпуляцію, знов на порушення чинного закону, проведуть в ОВК по формуванню складів дільничних виборчкомів. В результаті всі комісії на всіх рівнях на 80-90 відсотків будуть укомплектовані людьми влади та її партії. Чого чекати від їх роботи? Тільки не чесних прозорих виборів. Чи означає це завідомо відомий результат відмову від балотування для опозиціонерів? Ні в якому разі! Треба йти до кінця, щоб люди і весь цивілізований світ побачили демократію по-регіональному в дії та визначили своє ставлення до результатів масової виборчої фальсифікації. Так само я закликаю всіх виборців прийти на вибори та віддати свій голос на підтримку будь-якого кандидата та партії. Щоб не давати владі приводу до будь яких майбутніх виправдань. А все ж – сподіваємося на краще, і хай щастить!

Все ж, чим Ви, у разі Вашого обрання, хотіли б займатися у Верховній Раді?

У разі мого обрання до Верховної я б хотів бути обраним до Комітету з питань промислової і регуляторної політики та підприємництва, але маю власну позицію і знаю що робити в комітетах, що займаються питаннями місцевого самоуправління, регіональної політики, соціального захисту населення та праці. Вважаю, що накопичив достатній життєвий досвід, щоб знайти правильні рішення, особливо для виведення приватного підприємництва в сферах торгівлі і послуг з тривалої, понад усіляких меж, кризи і животіння. Від сформованої ситуації з ринковою торгівлею та дрібним бізнесом, страждають не тільки самі підприємці і продавці, але і всі прості жителі. Чинний депутатський корпус, в тому числі і в місцевих радах, зробили все можливе, щоб загнати приватне підприємництво в повну безвихідь і поставили їх на межу виживання.

В парламентській діяльності я б приєднався до тих сил, що зараз називаються опозицією, та вірю, що стануть більшістю. Разом з ними я б домагався імпічменту президента та радикального реформування всієї чинної системи вертикалі влади, боровся б проти олігархії за права і щастя простого народу, становлення та розвиток демократії.

Але найбільше уваги я б все ж приділяв роботі з людьми в окрузі. У мене б не було помічників в Києві. Всі працювали б тут – в Запоріжжі. Приймали б людей та захищали їхні інтереси в органах державної влади та місцевого самоврядування. Це ж навіть кумедно, коли дитячі майданчики та навіть лавочки біля під’їздів встановлюють тільки перед черговими виборами. Та й то за бюджетний кошт, але на славу якогось чергового можновладця-кандидата. Дурять народ та й годі! За затишне життя, достойний рівень комунальних послуг, цінову політику, громадську безпеку, створення умов для людей з обмеженими можливостями треба дбати повсякчас, а не так як сьогодні роблять наші чиновники.

Що ж, з політиком Савчиним ми познайомились. Настав час більше пізнати Богдана Васильовича, як людину. Розкажіть, будь ласка, про себе і свою сім'ю…

Народився на Західній Україні у 1957 році. Там і закінчив Івано-Франківський інститут нафти і газу. Потім аспірантура. Досить довго, чотири роки, пропрацював у західносибірському місті Нижньовартовську в нафтогазовидобувному управлінні. Знаєте, це не зовсім управління в звичному розумінні, скоріше, навіть за поняттями індустріального Запоріжжя - великий завод. Там пройшов усі щаблі становлення від майстра до начальника прокатно-ремонтного цеху, куди був обраний 95% працівників. З 1990-го року живу в Запоріжжі.

Заснував будівельний кооператив. Займався будівництвом житла на селі майже сім років. Зараз, вдивляючись назад в прожиті роки, радію зробленому - тим будинкам в яких живуть зараз чисельні сільські родини.

В 1997 році від будівельного бізнесу довелося відмовитися, оскільки владі Л. Кучми набридло моє вільнодумство. Знаєте я це робиться. Пішли чисельні перевірки податкової інспекції, міліції та інші супутні неприємності. Відібрали комерційну нерухомість, що я свого часу викупив у міської влади в Токмаку. Я не здавався, то наслали бандитів і стався замах на моє життя, та так що чудом врятувався. Одночасно погрожували й родині. Прийшлось кинути все та поїхати за кордон. Чотири роки пропрацював за контрактом в Ізраілі.

Далі звичайна доля. Повернувся до Запоріжжя та став приватним підприємцем на ринку. Вже понад 10 років працюємо там разом з дружиною. Це єдиний засіб для виживання нашої родини. Займаюся торгівлею товарами продовольчої і промислової групи.

Наша сім'я міцна та дружна, спаяна життєвими негараздами. Дружина так само, як і я, приватний підприємець, ділить зі мною всі успіхи і невдачі в роботі. Маємо двох доньок. Старша Дарина цього року отримує диплом лікаря. Слідом за нею і молодша дочка Наташа закінчує Запорізький медичний коледж та готується до вступу в Медичний університет. Ми раді вибору життєвого шляху наших дітей і намагаємося створювати всі умови для здійснення їх мрії.

Що, на Вашу думку, слід міняти в Запоріжжі та міській політиці?

Міняти в першу чергу потрібно відношення до великого бізнесу в торгівлі, який представлений, так званими трейдерами або «сетевиками». У корупційній змичці з місцевою владою, вони одержують у власність кращі земельні ділянки, на яких зводять супер- і гіпермаркети. Грошові резерви великого бізнесу дозволяють, шляхом відвертого демпінгу, перший час, перетягувати на свою сторону покупців з малого бізнесу. Прийоми вульгарні і давно відомі. Тим не менш, така практика себе виправдовує. До цих заходів послужливі політики додають лобістські закони в сфері податкового законодавства, все більше і більше затягують зашморг на шиї малого бізнесу.

Люди на власному досвіді впевнилися в цьому. Сьогодні, вийшовши за покупками, ви майже не зустрінете на шляху затишних невеликих магазинчиків і кіосків, де могли б придбати всі продукти повсякденного попиту. Вони вже майже зникли з карти міста.

На міських ринках картина ще більш плачевна. Там з підприємців деруть «три шкури» в буквальному розумінні слова. До обов'язкових державних і місцевих податків і зборів додаються побори ринкової адміністрації. Це в свою чергу відбивається на цінах. Адже покупцями на ринках є малозабезпечені верстви населення - насамперед пенсіонери. Після такого, гріш ціна брехливим обіцянкам та уявної на словах турботи про малозабезпечених, які так полюбляють роздавати місцеві чиновники і депутати. Уряд вже виношує плани створення окремої касти «знедолених». До них відносять одержувачів субсидій, інвалідів, безробітних і пенсіонерів. Передбачається створення мережі соціальної торгівлі і карткової системи. Це брутальне приниження українців і всієї України! Гетто для нас не прийнятне.

Моя депутатська діяльність і буде в першу чергу спрямованою на захист дрібного бізнесу, який не тільки забезпечує конкурентні ціни, захищає малозабезпечених, але дає роботу мільйонам громадян та забезпечує їхні сім’ї.

Також треба долати такі огидні явища корупція

Велике спасибі, Богдан Васильович за інтерв'ю і перемоги на виборах.

Вам спасибі і щастя всім простим людям. Слава Україні!

Комментарии   

-1 #1 dionte 19.09.2012 20:49
см http://news.strela.zp.ua/vybory/80-letniy-regional-zvyagilskiy-nikak-ne-nazhretsya.html

You have no rights to post comments