Понедельник, июня 24, 2024

31_copy_copy_copy_copy_copyАрешт екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка порушує права людини.

Таке рішення у Страсбурзі оголосив у вівторок Європейський суд з прав людини, повідомила прес-секретар Народної Самооборони Лариса Сарган на своєму Facebook.

"Луценко виграв Європейський суд!!! по статті 5 та статті 18 - політичні переслідування", - написала вона.

Суд також зобов'язав Україну виплатити Луценку 15 тисяч євро моральної компенсації, передає Інтерфакс.

Зокрема, ЄСПЛ нарахував сім порушень конкретних статей Європейської конвенції з прав людини: два порушення параграфа 1 статті 5 (право на волю й безпеку) щодо арешту й ув'язнення Луценка, порушення параграфа 2 статті 5 (право бути інформованим щодо причини арешту), два порушення параграфа третього статті 5 (право заперечити своє утримання під вартою) і порушення статті 18 (обмеження відносно використання обмеження права).

"Суд визнав порушення статті 5-ї (Конвенції прав людини) – незаконність утримання під вартою Луценка. Так само визнав наявність політичних мотивів", - сказала в свою чергу адвокат Валентина Теличенко зі Страсбургу телефоном.

За її словами, формулювання суду є чіткими та однозначними і вказують на неприйнятність практики, яка мала місце у провадженні проти Луценка, передає УНІАН.

При цьому адвокат зазначила, що те, що було відзначено судом у вівторок, стосується і справ інших колишніх українських урядовців, зокрема, колишнього прем’єр-міністра Юлії Тимошенко та колишнього т.в.о. міністра оборони Валерія Іващенка, які також звернулися до Європейського суду з прав людини.

"Цим рішенням суд фактично визнав, що в Україні можливе переслідування з політичних міркувань. На жаль, віднині однозначно ясно, що Віктор Янукович увійде в історію України як президент, при правлінні якого суд і судову систему використовували з метою вирішення політичних забаганок", - підкреслила Теличенко.

Источник: Українська правда

You have no rights to post comments