Вторник, ноября 28, 2023

0_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copyПодорож Володимира Путіна із журавлями-стерхами була цього тижня головною новиною російської блогосфери. Скандал почався з відставки головного редактора журналу «Вокруг света» Маші Гессен, яка відмовилася посилати журналістів видання в експедицію з Путіним. Але не встигли ще обговорити цю новину, пов’язану головним чином із позицією власників видання, переконаних у тому, що головний редактор не може вирішувати такі питання, як подорож із Путіним, як з’явилося ще одне повідомлення, не менш дивне. Прес-служба глави держави повідомила, що Путін здійснить політ зі стерхами і для цієї подорожі йому доведеться надіти халат, шолом і дзьоб – щоб бути схожим на ватажка зграї журавлів.

Путін із дзьобом? Дискусія відразу ж набула комічного відтінку. Навіть публікація звіту про експедицію, на фотографіях і відеозаписах якого було видно, що дзьоб на обличчя не надягається – його, взагалі-то, треба надягати на руку – не знизила градусу комізму. І тут потрібно вже говорити не стільки про польоти Володимира Путіна, скільки про його сприйняття світу і професіоналізм його підлеглих.
Стерхи дійсно зникають, і професіонали-екологи давно вже намагаються зупинити цей процес. Орнітологи вирощують птахів у неволі, а потім навчають їх літати до місць зимівлі – без цієї навички журавлям загрожує загибель. Це серйозна кропітка праця, а не розвага.

1

6_copy


Звичайно, ніхто не може відмовити забезпеченій людині – а Путін, судячи з доповідей російської опозиції, один із найзабезпеченіших у сучасному світі – мати таке захоплення і бажання допомогти орнітологам. Але якщо це робиться дійсно «від душі», звідки таке вперте бажання перетворити допомогу птахам на іміджеву кампанію? Навіщо зобов’язувати журнали про подорожі направляти журналістів на місце подій? (До речі, журнал Geo в останньому номері опублікував розлогий звіт про роботу орнітологів зі стерхами, тільки без Путіна). І навіщо складати безглузді повідомлення про дзьоб, навіть не намагаючись зрозуміти, як вони будуть виглядати ззовні?
Відповідь на ці запитання проста: і Путін, і його оточення перестали розглядати президента Росії як політика і навіть як людину. Для них Путін – небожитель, який літає десь у небесах із журавлями. І все, що він робить і як він робить, – є єдино правильним і не може не подобатися. Тому про наслідки тих чи інших дій і публікацій в адміністрації президента більше не замислюються, а тих, хто сприйматиме ситуацію іронічно або хоча б із часткою критики, зараховують до ворогів. У президентів-небожителів – як і у журавлів – просто не може бути

недоброзичливців.


 Віталій Портников – журналіст Радіо Свобода

9_fotopr1

Комментарии   

0 #6 Светлана 11.09.2012 06:08
Согласна. Пришла пора перевоплотиться нелеГаЛЛу (Галл - петух, а в нашем случае "журавлик-бусел") в Лешего, Водяного или как Г. Милляр в Бабу-Ягу. Посидеть на шпильке своей империи или полетать на метле-ступке над просторами вожделенной Украины.
+1 #5 Странник 10.09.2012 13:04
Да, блин, не доглядели придворные пиарщики. Креатива захотели, а результат не тот получился - возраст у лидера уже не тот. Пора менять хлопцев. Или же по пьяне стебнулись, а Путин и повёлся.
+1 #4 ЛюдОК 10.09.2012 09:26
Кто-то бухает. а кто-то летает, пьеро-дактиль, а не президент!
+1 #3 Светлана 10.09.2012 09:24
Это климакс! У мужчин он протекает с серьезными осложнениями. Вот и "штирлиц" решил переоплотился в журавля. Ностаьгия по Германии7
+1 #2 Володимир 09.09.2012 19:27
Наступна серія буде призначена для дітей та матиме назву (рос.)"Путин, который живет на крыше".
В подальшому можливі серії типу "Путін, который крышует" та заключна "Путин, у которого поехала крыша".
+1 #1 ТТ 09.09.2012 19:03
"62 процента журавлей выбрали Путина своим вожаком. Остальные 30 процентов мигрировали на юга, и только маленькая группка белых журавлей начала вить гнезда в парках и на площадях в знак протеста", - написала Собчак в твиттере

Вот так и у людей: слабые боятся идти за Путиным. а он все равно заботится о всей популяции, т.е. обо всех гражданах России

-так лизнуть не каждый сумеет!

You have no rights to post comments