Понедельник, октября 02, 2023

5cЗа два роки правління "регіональної орди" безробіття в країні набуло масового характеру. В Запоріжжі "під різак" пускають цілі заводи. Люди втрачають роботу не маючи ніякого соціального захисту. Чиновники, або не бачать цих проблем, або їх просто забалакують.

Керівництво металургійного комбінату "Дніпроспецсталь" ухвалило рішення про скорочення близько 1,5 тис. робочих місць, що складає близько 22% від загальної кількості персоналу (6,8 тис. осіб). Згідно з колективним договором, скорочення персоналу відбуватиметься протягом 3 місяців. Адміністрація заводу повідомляє: якщо фінансово-економічна ситуація не зміниться на краще, то скорочення може стосуватися 3 тис. чоловік. Ситуація на "Дніпроспецсталі" різко погіршилася у зв'язку з неповерненням ПДВ.

На Запорізькому заводі феросплавів (ЗЗФ) ухвалили рішення про зупинку 15 жовтня виробництва і скорочення 61% співробітників (1,35 тис. людей) через зростання витрат на електроенергію. В 2011 році завод було переведений з I класу споживання електроенергії на II. Ще в 2010 році ЗЗФ збирався будувати власну підстанцію, яка дозволила б підприємству закріпити право отримувати електроенергію по I класу. Але власники заводу вирішили відмовитися від будівництва підстанції. З серпня 2011 року із заводу звільнили 1200 осіб.

За твердженнями працівників "Запоріжсталі", на підприємстві хочуть скоротити від 4500 до 5000 осіб. Звільнення будуть проводитися не одномоментно, а триватиме поступове скорочення. Скорочення на комбінаті почалися ще 2 роки тому.

За останні роки персонал заводу "Кремнійполімер" скоротили більш ніж у три рази. Заборгованість із зарплатні в кожного працівника сягає десятків тисяч гривень. Був випадок, коли людей змусили розписатися, що вони згодні на зменшення обсягу роботи й відповідне урізання зарплати. Тим, хто йде у відпустку за свій рахунок, трохи погашають заборгованість, а хто в суд подає за невиплату – мордують до останнього. Керівники безсоромно валять виробництво, плюс йде постійне розкрадання підприємства: розпилюють державне майно і тоннами вивозять алюміній і мідь під виглядом чорного металу.

Виробництво алюмінію на Запорізькому алюмінієвому комбінаті зупинено. Запаси бокситів і глинозему з ЗАлК вивезені. На металобрухт порізали металоконструкції. Кілька тисяч робітників, які раніше працювали на ЗАлК, втратили роботу. Ось такі підсумки приватизації єдиного в Україні алюмінієвого комбінату під інвестиційні зобов'язання російського олігарха Олега Дерипаски.

У серпні в Запоріжжя приїжджав Микола Азаров. Під час його візиту мав відбутися круглий стіл із керівниками і акціонерами підприємств, які зараз перебувають у стані зупинки або на межі зупинки виробництва. Проведення цього круглого столу було скасовано. Не цікавлять Азарова проблеми запорізьких підприємств і соціальний захист робітників підприємств.

Антисоціальна політика уряду породжує безробіття. Адже саме уряд повинен вирішувати проблеми щодо ціни на електроенергію, щодо повернення ПДВ, щодо відповідальності за грабунок державного майна. Наслідком цих проблем є економічний колапс і безробіття.

Для націоналістів соціальний захист людей є основою соціальної справедливості. В "Програмі захисту українців" ВО "Свобода", в розділі "Народне господарство" чітко зазначено: "Забезпечити можливість найманим працівникам набути право власності на підприємствах державної та комунальної власності, брати участь у їхньому управлінні та в справедливому розподілі прибутків. Скасувати податок на додану вартість". І ми втілимо в життя ці положення, як тільки скинемо режим антинародної олігархічної диктатури. Кожен, хто прийде 28 жовтня і проголосує за наш список і наших мажоритарників наблизить час звільнення України від банди зайд і перевертнів.

Голова Запорізької обласної організації ВО "Свобода"

Віталій Подлобніков.

 

Комментарий Strela.zp.ua:

Из информации управления по делам прессы и информации Запорожской облгосадминистрации стало известно, что 10.09.2012 г. в Киеве состоялось совещание под председательством вице-премьера В. Хорошковского, в котором приняли участие губернатор Запорожской области Александр Пеклушенко и представители предприятий электрометаллургической отрасли Запорожья: ГП «ЗТМК», ЗАО «Запорожский производственный алюминиевый комбинат», ОАО «Укрграфит», ОАО «Днепроспецталь» и ПАО «Запорожский завод ферросплавов».

По результатам совещания принято решение создать межведомственную рабочую группу, которая в ближайшее время должна найти компромиссное решение о приемлемом тарифе на электроэнергию – со стороны государства, и гарантированного пакета инвестиционных обязательств – со стороны владельцев предприятий.

До окончания работы комиссии руководство металлургических предприятий, из числа принявших участие в работе совещания, обязались ввести мораторий на сокращение персонала металлургических предприятий.

Состоятся ли массовые увольнения восьми тысяч работников, зависит теперь от выводов и решения специальной комиссии. В любом случае это отрадная новость, поскольку наконец-то высшая власть вплотную занялась проблемами электрометаллургии, а работникам дарована хотя бы временная неприкосновенность.

Комментарии   

0 #3 Светлана 13.09.2012 02:53
"Свобода" - "прибыльна", потому что ломает привычные для Востока стереотипы, но только на Запорожье это не проходит. Здесь своеобразный контингент и ты прав, политкорректный и довольно терпимый. Но среди них есть такие, что распевают про текущую москальскую кровушку в Тисе, а мне это ох, как не нравится, потому как встречаюсь с людьми, которые своих детей записали украинцами, любят и хотят жить в нашей стране. А уродов везде хватает. Спрашиваю Вас, когда вы в последний раз держали в руках не стакан, а книгу?
+1 #2 Странник 12.09.2012 05:31
Выборы, выборы. Пошла джинса. Статья чисто рекламная. Иначе как объяснить цитирование программы партии, которое является самым веским доказательством заказного характера для любого налоговика.
Хотя проблема действительно важная, но создание спецкомиссии также носит предвыборный душок. Ранее что ли не могли решить? А тут преподнесут, как прогресс. Ведь на всех перечисленных предприятиях уже работают или лежит заинтересованный глаз ПР-олигархов.
0 #1 Светлана 11.09.2012 07:43
Виталий, у меня к Вам пока только один вопрос:
- не сложно ли руководить из Киева ВО "Свобода" в Запорожской области?
От того, как Вы на него ответите, будет зависеть второй.

You have no rights to post comments