Суббота, июля 27, 2024

711Довідачі з ПАРЄ, які сьогодні прибули в Україну для оцінки виконання резолюції по Україні, заявили, що в них немає відповідей на жодне з питань хоча б одного пункту резолюції, яка була ухвалена 26 січня. Тому вони заявили, що Україну очікує найгірша резолюція, яка тільки може бути. Про це в ексклюзивному коментарі УНН розповів народний депутат від фракції БЮТ, член Постійної делегації у ПАРЄ Сергій Соболєв після зустрічі парламентської делегації з доповідачами ПАРЄ.

"Була зустріч парламентської делегації з доповідачами ПАРЄ. Враження в мене просто найважчі, я такого не пам’ятаю за всі роки незалежності. Такого роздратування позиції української влади, Президента, більшості парламентської по невиконанню рішень ПАРЄ, я думаю, не пам’ятає цей високоповажний орган (ПАРЄ - Ред.)", - зазначив співрозмовник агентства.

Він також нагадав, що у резолюції ПАРЄ вимагала негайного приведення судової реформи, якою так пишалася нинішня влада, до норм європейських: зробити незалежними суддів від прокурорів, від президентської вертикалі, не допускати, щоб судді, які не мають досвіду роботи, одразу потрапляли у вищі судові інстанції, тим більше, щоб їм доручали справи, по яких вони не мають досвіду розгляду. Крім того, були пункти резолюції ПАРЄ, які стосувалися негайного надання належної медичної допомоги Ю.Тимошенко, Ю.Луценку, В.Іващенку. Негального звільнення їх і допуску до виборів. А так само - приведення статей відповідних 365 і 364 до норм, які є в європейському співтоваристві.

"На жаль, жоден із цих пунктів на сьогодні не виконаний. Те, що спробувала більшість звітувати під час цієї зустрічі, ... практично жоден з пунктів останньої резолюції ПАРЄ від 26 березня – не виконано. Більше того, їх здивувала позиція більшості, яка відмовилась затвердити проект постанови, поданий головою комітету у закордонних справах Білорусом (народний депутат Олег Білорус – Ред.) й іншими колегами по парламенту. Це проект постанови щодо виконання останньої резолюції ПАРЄ від 26 січня цього року. … Крім того, розглядалося питання щодо невиконання рішень судів європейських, в тому числі і по наданню належної допомоги в спеціальній медичній установі Тимошенко. Окремо йшло про те, яким чином Україна може пропонувати на посаду Уповноваженої з прав людини Лутківську, яка весь цей час виконувала функції прокурора від держави, а не захищала права людей. Крім того, їх дивує позиція Міністерства юстиції, яке відмовляється виконувати рішення Європейського суду з прав людини щодо належного лікування Тимошенко. Це безпрецедентний випадок. Згідно з нашим законодавством, на десятий день отримання такого рішення має бути виконаним. До речі, Лутківська як уповноважена уряду має розробити негайні заходи щодо виконання цього рішення. Вже 11 доба пішла з моменту ознайомлення рішення", - зауважив парламентарій.

Тому, за словами С.Соболєва, у доповідачів є більше питань, ніж відповідей. "А реально вони заявили, що в них немає відповідей на жодне з питань хоча б одного пункту резолюції, яка була ухвалена 26 січня. Тому вони заявили, що, на жаль, Україну очікує найгірша резолюція, яка може бути, вже в квітні", - наголосив він.

Крім того, член Постійної делегації у ПАРЄ розповів, що на попередній сесії, коли ухвалювалося рішення щодо України, ще була ухвалена резолюція щодо ситуації в Білорусі, яка сьогодні єдина держава із 48 держав Європи, чиї повноваження призупиненні в Раді Європи. "Більше того, на керівництво цієї держави, Президента, його найближчого оточення, урядовців, суддів, прокурорів, які були задіяні в політичних репресіях, застосовані санкції. Водночас, для громадян розширені права щодо отримання освіти, працевлаштування, розвитку демократичних інституцій. Тобто, на мій погляд, це абсолютно позитивна позиція, коли максимально розширюють права мільйонів громадян, але фактично обмежують права "верхівки", прямо задіяної в політичних репресіях проти своїх опонентів. Фактично, нас очікує найгірший шлях, по якому пішла сьогодні Білорусь", - резюмував він.

Нагадаємо, співдоповідачі Парламентської Асамблеї Ради Європи по Україні Майліс Репс та Марієтта Де Пурбе-Лінден оцінюватимуть виконання резолюції по Україні, яку асамблея ухвалила 26 січня.

Комментарии   

0 #1 Светлана 28.03.2012 10:59
Смешно представить - проведение реформ по-пахански!
Устранить такую систему власти, пока есть хоть капля надежды и здравого смысла!

You have no rights to post comments