Понедельник, июня 24, 2024

300px-Kiev_Pechersk_Lavra_GeneralКиєво-Печерську Лавру, Почаївську Лавру та Святобогоявленський монастир депутати від Партії регіонів хочуть передати у власність Української православної церкви Московського патріархату.
Відповідний законопроект вже зареєстрували у Верховній раді, повідомляє ICTV.
Депутати пропонують вилучити ці об’єкти зі списку тих, які не можна приватизувати і передати їх священикам. Мовляв, церковники і так проводять служи і живуть у святинях, а політики на приналежності лише спекулюють.

"Це рішення має на меті поставити крапку на спробах тих чи інших політиків політизувати цю тему. Стосовно того чи відібрати той чи інший об’єкт, чи не відібрати. Фактично ми хочемо закріпити де-юре те, що є вже де-факто", - сказав регіонал Василь Горбаль.
Законопроект пропонує віддати у власність священиків цілі комплекси історичних споруд.
Лише на території Києво-Печерської Лаври таких будівель на 6 сторінок. Нині у них музеї, лікарні університети.
Як тільки будівлі передадуть церкві, усі ці заклади опиняться на вулиці, переконаний бютівець Володимир Яворівський. До всього контроль за історичними пам'ятками з боку держави стане неможливим.
"Унікальні пам’ятки заберуть з державної власності. Пам’ятки, які перебувають під протекторатом ЮНЕСКО, можуть бути передані сьогодні релігійній конфесії – Московському патріархату. Після цього держава втратить будь-який контроль", - сказав він.
Настоятель Києво-Печерської лаври архієпископ Павло такою ініціативою регіоналів задоволений. Мовляв, віддати те, що належіть церкві, можновладців просили вже дуже давно.
"Раніше говорили, що потрібно повернути Лавру церкві. І якщо хтось хоче орендувати приміщення, будь ласка, орендуйте, якщо це потрібно, в церкви", - сказав він.
У Міністерстві культурі кажуть, що роздержавити об’єкти культурної спадщини та археологічні пам’ятки досі не дозволяв закон, однак депутати якраз його і хочуть змінити.
"Якщо таке рішення приймуть, то міністерство може лише заручитися обіцянкою нових власників, що з історичним майном поводитимуться обережно", - сказав заступник директора департаменту культурної спадщини Мінкульту Віктор Вечерський.

Украинская правда

e3d88fd62a4a

Обед патриарха

Комментарии   

0 #5 Мила 04.02.2012 09:41
Трапезничать надо под канкан "Мулен руж", а не с малолетними наядами
0 #4 Светлана 04.02.2012 08:29
Будущие матушки, монашки в набедренных пачках - языческое олицетворение Духа весеннего леса.
0 #3 Светлана 03.02.2012 10:23
Махнем неглядя на Кремль и Зимний!
По масштабности нашему Витьку впору Россией как империей овладеть!
0 #2 слово 02.02.2012 17:30
РИГОАНАЛЬНА ДАУНБАСІВСЬКА СВОЛОТА.
0 #1 van 02.02.2012 13:33
Ну чтож, пацан выполнил свое слово, данное перед выборами 2004 года. Если будет церковь голосовать за него, то Лавра перейдет Московии.

You have no rights to post comments