Пятница, июля 19, 2024

70eПо информации пресс-службы Президента Украины,  Виктор Янукович внес на рассмотрение Верховной Рады кандидатуру Николая Азарова на должность премьер-министра.

Перед отлетом в Республику Индия Президент Украины Виктор Янукович внес на рассмотрение Верховной Рады Украины кандидатуру Николая Азарова на должность Премьер-министра Украины. 

Напомним, что 6 декабря во время встречи с вновь назначенными Чрезвычайными и Полномочными Послами иностранных государств Глава Украинского государства заявил, что определится с кандидатурой Премьер-министра до конца недели.

Виктор Янукович отметил, что подпишет представление относительно кандидатуры руководителя Правительства и проведет с ним собеседование перед государственным визитом в Индию. 

9-12 декабря Президент Украины будет находиться с государственным визитом в Республике Индия.

Источник: www.president.gov.ua


В четверг Янукович заявил, что определится с кандидатурой нового премьер-министра до конца текущей недели.

Ранее источники в Кабинете министров сообщали, что серьезных изменений в обновленном составе правительства не произойдет. В частности, Азаров, скорее всего, сохранит пост главы правительства. "Николай Азаров, скорее всего, сохранит пост главы правительства и будет повторно внесен Президентом на рассмотрение депутатов, а правительство останется в нынешнем виде. Система ни шатко ни валко - но работает. Реформы, пусть без прорывов, но будут продолжаться,- заявил источник в правительстве.- В свете приближающихся президентских выборов 2015 г. Виктору Януковичу необходимо сохранить нынешнюю систему противовесов внутри своей команды".

До этого глава фракции Партии регионов Александр Ефремов высказывал мнение, что Азаров или глава НБУ Сергей Арбузов могут занять кресло премьер-министра в новом Кабмине. "Мы поставили вопрос о том, чтобы 12 декабря был обязательно рассмотрен вопрос об избрании премьер-министра... Поэтому либо 12 числа, либо 14 числа возможно принятие решения по этому вопросу", - заявил он. Ефремов отметил, что "консультации, безусловно, велись и ведутся. Есть кандидатуры на должность премьер-министра. К какому окончательно варианту придут, покажет 12 число".

Источник: mignews.com.ua

P.S.

По последней информации: Ефремов отметил, что ПР поддерживает такое решение Главы государства.

«Назначение Николая Азарова позволит продолжить процесс системных реформ, инициированных Президентом Украины Виктором Януковичем и реализуемых Кабинетом Министров под руководством Николая Азарова с 2010 года», – отметил он.

 

Хто буде наступним прем`єром?

Президент Янукович, проанонсувавши повторне висунення Азарова на пост прем`єра, тим самим підписав йому вирок. Або собі.

Справді, якщо він дуже хотів, щоб незабутній і незамінний Микола Янович залишався на своєму посту, то нащо було підписувати Указ про відставку? Хотів поміняти багатьох міністрів – немає питань, це можна було зробити й без повної відставки Уряду. Кілька розчерків пера й найкращі ще вчора кадри стають «паперєдніками». І їх можна буде вже не так брутально, але все ж мочити. Принаймні, спихувати на них всі провали.

Ну а нова команда має хоч щось поліпшити, щоб Віктору Федоровичу було з чим прийти до наступних виборів у січні 2015 року. І якщо взагалі стоїть таке завдання, тоді треба дуже добре думати, хто забезпечить президенту Януковичу повторне переобрання. Не Адміністрація ж президента. І не партія, чия популярність стає все більше проблемною. І не олігархи, бо чим більше він опиратиметься виконанню умов Заходу щодо асоціативного членства в Євросоюзі, й триматиме за ґратами Тимошенко й Луценка, тим більше нависає загроз над їхнім бізнесом, нерухомістю, рахунками. Один лише Ринат Ахмєтов має у США гірничо-металургійний холдинг, вартість якого спеціалісти оцінюють в більше ніж мільярд доларів. А Закон Магнітського, хоч і присвячений нині лише російським чиновникам, але може досить швидко перерости в глобальні масштаби. Правильно, й до нитки роздягнути українських олігархів, котрі хоч свої збереження тримають в доларах на різних екзотичних островах, але світяться через дзеркальну кореспондентську мережу в американських банках, котрі справедливо й далекоглядно захищають свої рідні зелені. Й відповідні компетентні органи можуть досить швидко познаходити все, що треба.

А отже, олігархи президенту не помічники. Вони не стануть ризикувати і першими здадуть його як склотару. Не моргнувши оком.

То хто ж тоді помічники? Азаров? Але вже майже три роки як він при владі, а справи в господарстві все гірші й гірші. З таким начальником штабу лише вмирати добре. Але розраховувати, що він забезпечить народну любов – не доводиться. Он підписав угоду щодо управління консорціумом з будівництва LNG-терміналу на 1,1 мільярда доларів з іспанською компанія Gas Natural Fenosa, а ця компанія поняття зеленого не має ні хто такий Каськів, ні хто таки Бойко, ні хто такий Азаров. Не кажучи вже про саме управління будівництвом. Тепер скандал на весь світ. І це професіонали!..

Та й за Азарова він може просто не зібрати потрібну кількість голосів. Пролетить як колись Пустовойтенко 1999 року. Проімітувати, звичайно, можна. Й навіть треба. Своя все-таки людина, скільки старався й виконував його завдання. Але серйозно розраховувати…

Звичайно, можна було б виставити когось із своїх молодих хлопців на прем`єрство. Нехай би розім`яли молодечі м`язи. Але рано ще їм. Надто гарячі й самовпевнені. І себе завалять, і справу завалять. А головне, що не забезпечать успіх переобрання.

Можна, звичайно, й через коліно пропустити народонаселення. Є такі хлопці як Андрій Клюєв. Той добре знає як це зробити. Якщо не через коліно, то за гроші. Але йому, Януковичу, ніхто цього вже не пробачить і не закриє очі. Тож, це не варіант. Остаточно відкидати його не варто, але й надіятися на нього не доводиться. Хіба на крайняк.

Треба все-таки спробувати обдурити Захід. Як на минулих парламентських виборах. Вони досі не можуть прийти до тями. Все ніби ж було гаразд. Підготовка до виборів, голосування – зразки демократії. Ну а потім Андрій Петрович організував показовий підрахунок голосів. Трохи, звичайно перестарався. Але, схоже, пройшло. Але як наступного разу обдурити?

Ні, можна просто плюнути на той Захід, повернутися до Білокам`яної, вступити до Митного Союзу і це на кілька років забезпечить йому безбідне існування. До речі, й країні також. Москва піде на серйозні поступки. Але росіянам тільки дай хвіст покласти в нашу комару – враз все виметуть і проковтнуть. І навіть не подавляться українськими олігархами. Тому вони й не підтримають цю ідею. Та й він не в захваті.

Що ж робити? Можна, звичайно пошукати якогось молодого, беручкого й ділового хлопця, на якого можна було б опертися в такій делікатній ситуації. Бажано, щоб його і на Заході знали, й у Москві він був прийнятий. І не шкода було, коли доведеться за необхідності кинути в горнило чергової перебудови. Але біда в тім, що в нього такого немає.

Ні, є один. Так, це – Петро Порошенко. Рівновіддалений, і разом із тим, лояльний. Практично ідеальна кандидатура, щоб спробувати врятувати його, Віктора Януковича, й забезпечити обрання на повторний термін. Ну а він би його віддячив… У країні ще живця навалом. Але чи він захоче?

Справді, нащо Петру Порошенку братися за приречену справу й уособлювати себе з людьми, до яких він не має жодного відношення? Нащо ризикувати власним бізнесом, адже він один із небагатьох, хто має серйозне виробництво, власні торгові марки, надійні перспективи розвитку з огляду на все зростаючу необхідність у світі харчових товарів? Нащо ризикувати власним добрим ім`ям, у надії здобути зайве? Але якщо не гроші, то слава можуть зламати честолюбних людей.

То як розв`яже власну дилему президент Янукович? І хто піде на його живця?

Джерело: blogs.korrespondent.net

Комментарии   

0 #2 VV 09.12.2012 15:33
Азаров будет премьером - это вопрос безопасности.
До сих пор кресло президента переходило только к бывшим премьерам.
При Кравчуке Кучма был премьером,
при Кучме - Ющенко,
при Ющенко - Янукович.
Пока в возможных конкурентах у Януковича только Азаров - он может спать спокойно.
0 #1 гость 09.12.2012 15:18
Пост премьера стал картой в игре Януковича на международной арене. Верит ли он,что сумеет околпачить ЕС - вопрос отдельный. Но играет до конца, демонстрируя готовность сменить премьера и якобы вносить изменения во внешнюю и внутреннюю политику - при условии, что Тимошенко останется сидеть.
Отправлял в США на смотрины Арбузова - не срослось. Пробовал презентовать евроморду Клюева - не убедил. Сейчас фирташники раскручивают еврофила Хорошковского. Думается, всё это - бутафория. Вердикт Страсбурга предопределён, а за ним последует ультиматум ЕС. После чего у голубых останется выбор из трёх вариантов.
На первый - с освобождением политзаключённых - Янукович не пойдёт никогда. У него - тимошенкофобия.
На вариант со сдачей Путину и отказом от евроактивов не пойдут олигархи. Как бы ни прыгала ориентированная на кремль коррумпированная бюрократия.
Остаётся запереть клетку с двух сторон и сидеть на бочке с порохом, пока не рванёт - лихорадочно сколачивая конституционное большинство для смены Конституции.
В этой ситуации - вероятно сохранение Азарова на посту премьера.
Вопрос - усидят ли? Если пойдёт энергичный подкоп с двух сторон...

You have no rights to post comments