Четверг, ноября 21, 2024

2mahnograd_xgdgppzbme_copy_copyНаприкінці 2012 року депутати Запорізької обласної ради дали дозвіл на дослідно-промислову розробку залізорудного родовища поблизу м. Гуляйполя. Це рішення прийнято без жодних обговорень з  місцевими мешканцями,  з приховуванням справжніх намірів інвесторів та можливих наслідків.

Родовище містить надзвичайно низький рівень вмісту заліза, що робить його розробку заради цього металу економічно недоцільною.  Разом з тим, в руді високий вміст радіоактивних речовин, про що неодноразово писали науковці ще за часів СРСР.

Громада Гуляйполя не миритиметься зі свавіллям чиновників та нехтуванням здоров’ям  мешканців навколишніх територій. Гуляйпільці організовують збір територіальної громади, де вимагатимуть скасування протиправного рішення Запорізької облради про надання дозволу на користування надрами ТОВ «Гайчурський ГЗК».

На збори громади гуляйпільського району завітають правозахисники з інших регіонів України, народні депутати. Також запрошений голова Запорізької обласної ради, Гуляйпільської районної ради, депутати. Закликаємо приєднатися представників громад м. Поліг, Оріхова, Новомиколаївки та інших населених пунктів, оскільки ця проблема не має адміністративних меж та стосується кожного, незалежно від соціального статусу.

Дата: 07 квітня, 2013 року
Час:
 12:00
Місце:
 м. Гуляйполе, площа перед КСК «Сучасник» (вул. Петровського, 2).

Контактна особа: Левченко Сергій, тел.: 099-079-85-73

Довідково: пошукові та розвідувальні роботи на Гуляйпільському родовищі виконані в 1953-1954р. та 1971-1984 році. За цей період прищурено 396 свердловин. За результатами досліджень встановлено, що вміст заліза в руді знаходиться на рівні 15-17%. Тоді ж визначений оптимальний спосіб видобутку – відкритий, враховуючи складні умови залягання копалин. Для порівняння, вміст заліза в криворізькому залізорудному басейні знаходиться на рівні 30-35%.

Запорізька облрада дала дозвіл на дослідно-промислову розробку, що передбачає добування до 10% вмісту копалин. Це автоматично дає дозвіл на повну розробку через 5 років.

Згідно досліджень, рівень перевищення допустимої дози забруднень газом радоном (основного показника наявності урану) в повітрі житлових приміщень Гуляйпільського району становить  62%, Оріхівського району - 53%, Токмакського 43%.

На початку березня гуляйпільці організовували збори небайдужих, де визначалися з можливою протидією розробці. Тоді участь в них прийняло близько 700 осіб.

 

mahnograd_ggjahdafvh

1mahnograd_ssnwydmyey

Зібрання людей проходило біля КСК "Сучасник" були збори з питання відкриття кар′єру біля Гуляйполя. Зібралося багато людей, яким небайдужа доля нашого міста, вони сказали ні кар′єру!
Бо для району це означає:
Відсутність питної і технічної води у зв′язку з руйнуванням водоносних горизонтів;
Тріщини в будинках від вибухів та руйнування доріг;
Вода, використана для збагачення руди, потече руслами рік, розносячи шкідливі елементи;
Як наслідок-забруднення водойм, річки та ґрунтових вод району;
Забруднення городів, як наслідок - все що ти виростив буде небезпечним для здоров′я;
Район втратить тисячі гектарів родючої землі;
Забруднення повітря викидами пилу в атмосферу, що викличе захворювання дихальних шляхів;
Збільшення кількості хвороб, висока смертність як старих, так і молодих;
При видобуванні руди радіоактивні елементи будуть розпилятись в атмосферу, сорбуватись в грунт і воду, випадати радіоактивними дощами
Наслідки можна перераховувати безкінечно...

Джерело: Гуляйполе.jpg

Читайте также:

Тысячи гектаров Запорожской плодородной земли готовятся к уничтожению

Найден скрывавшийся инвестор разработок Гуляйпольского уранового карьера

От добычи железной руды с вкраплениями урана в Гуляйпольском карьере пострадает и Запорожье (Видео)

Экология и здоровье жителей Гуляйполя и окрестных сел все еще находятся под угрозой (расследование)

Кто возьмет на себя ответственность за организацию уранового каръера в Запорожской области?

Жители Гуляйпольского района уверены – скоро их территория превратится в «урановое гетто»

Люди с Гуляйпольского района боятся, что вблизи их жилищ появится открытый урановый карьер


Комментарии   

+1 #2 А. Пила 03.04.2013 08:50
Якщо будемо мовчати, то вже скоро ми можемо втратити все, від здоров`я, до землі яка годує. Продукцiю, яку ми ще вирощуємо, молоко, м'ясо, нiхто купувати не буде, бо воно буде забруднене хімічними та радіоактивними сполуками. Вода, якої і так мало, може зникнути взагалі. Найближча швидка буде в Запоріжжі, а це значить що допомоги лікарів ми не дочекаємось, подумайте про себе і про своїх близьких! Це буде велика братська могила всьому Гуляйпiльському району!!! Зона вiдчуження!!! Не вiрьте в казки про створення нових робочих мiсць, там будуть працювать смертники! Посадовці, на яких тиснуть із гори, боячись за свою кар`єру та пенсію, розказують, що все буде нормально, і зовсім не думать про те що пенсія їм не світить, бо не доживуть до неї, якщо карєр відкриють, або мають уже житло подалі звідси. Але головне треба усвідомити, що з початком робіт в кар`єрі, добра не буде, ні чиновникам , ні простим людям.
+1 #1 голос 02.04.2013 12:35
Жителей фактически размазали, с их мнением никто не считается, а это уже борьба за жизнь и не только нынешнего поколения. Месторождение действительно содержит чрезвычайно низкий уровень содержания железа, что делает его разработку ради этого металла экономически нецелесообразной. Вместе с тем, в руде высокое содержание радиоактивных веществ, о чем неоднократно писали ученые еще во времена СССР.
Если бы хозяева карьера поселились на краю разработок и убеждали всех, что нет опасности заражения местности... И тогда, даже из солидарности, не нужно было бы принимать все на веру. Ведь заработанные деньги населением не адекватны тем утратам, которые грядут в будущем.

You have no rights to post comments