Вторник, ноября 28, 2023

ButДива не буває. Як немає також хаосу у просторі та часі. Є лише плутанина у нашій голові – яка не охоплює своєчасно сутність подій. Все.
Повалити режим Януковича можливо – але повинні з’явитися передумови:
а) суцільна люстрація самого опозиційного середовища, та
б) відмова від виключно мирного переходу до демократії
в) відмова від надії на допомогу із Заходу.
Ми неодноразово писали, що демократичного шляху повернення до демократії НЕМАЄ. Тут вийшов свого роду (технічний термін) «глухий хід» - коли переривається можливість повернення механізму до нормального стану.

Ні у 1991 році, ні у 2004 році в Україні не відбулося люстрації комуністичного та посткомуністимчного держапарату. Сама Юлія Тимошенко вважала, що середня та нижня ланка держапарату можуть і далі існувати при новій владі…
Та ще намагалася «перевиховати» деяких прибічників Кучми у складі своєї фракції.
Або у якості союзника! Згадаймо Сергія Тигіпка – як намагалася Юлія Тимошенко долучити його до своїх союзників під час президентської кампанії 2010 року!
Не вдалося. Де зараз Сергій Тигіпко і де Юлія Тимошенко?
Юлія Тимошенко зараз сидить, а Сергій Тигіпко – виконує найбруднішу роботу скасування соціального пакету уряду – що взагалі відрізняє державу від купки кримінальних змовників при владі в державі «малині».
Як не важко, а потрібно визначити позитивну роль диктатури Януковича – той чітко визначив «хто є хто». Якби перемогла на виборах президента Юлія Тимошенко – ми б зараз не знали, хто патріот, а хто – пес смердючий олігархії.
Тепер знаємо.
Проте ми в опозиції повинні робити запобіжні заходи: перед тим як люструвати, вичищати Україну – спочатку нам потрібно люструвати власне опозиційне середовище. Адже усім зрозуміло, що чесних та вільних виборів не буде, чесного підрахунку голосів не буде, судів та виборчих комісій у нас немає.
Так що, взагалі не приймати участь у виборах?
Ні приймати.
- Адже вибори для режиму Януковича – лише привід для завершення державного перевороту.
- Вибори для нас – розпочати та завершити перемогою демократичну революцію.
Для цього нам потрібна НЕ широка (тушкостворююча) коаліція, а згуртування найбільш стійкої частини нашої опозиції.
Краще менше та краще.
Моніторинг думок у блогосфері та опитувань людей виявляє – що наше українське суспільство різко поділилося навпіл: ти або за диктатуру – або проти неї.
Захищати Януковича стає непристойним навіть в Донбасі.
Тому уся увага – не так захистові Януковича, як компрометації опозиції та дезорієнтації населення.
Для найбільш ефективного захисту Януковича (= компрометації опозиції) дозволяється навіть лаяти та викривати самого Януковича.
І одразу при цьому переходити до паплюження лідерів опозиції з метою її пересварити.
Найбільш небезпечні так звані «об’єктивні» журналісти та соціологи з політологами. (Соня Кошкіна, Мустафа Найєм, Ірина Погорєлова, Юлія Мостова, Сергій Рахманін…).
Приклад: Мустафа Найєм написав знакову статтю проти Наталії Королевської «Замах на БЮТ», керуючись при цьому чутками від «анонімного джерела БЮТ».
Щоб ніхто нас не звинувачував у позитивній упередженості – ми відмітимо не лише те, що нинішні захисники Юлі від Наталії завжди мочили саму Юлю нещадно, але й самі зауважимо на проколи Наталії Королевської щодо власних народних депутатів у Верховній Раді.
Бо за нас це неодмінно зроблять наші супротивники.
Отже – у Верховній Раді від Української соціал-демократичної партії є 5 депутатів.
Серед них є 3 депутати, які належать до БЮТ та голосують разом з БЮТ:
Дубіль Валерій Олександрович
Левцун Володимир Іванович
Ковзель Микола Олегович
Але серед депутатів від Української соціал-демократичної партії є і власні тушки, які формально належать до «Позафракційних» - але слухняно голосують з більшістю Януковича.
Це
Воротнюк Ігор Борисович (член політради УСДП)
Маліч Олег Володимирович
Щодо Олени Шустік: вона належала до керівництва УСДП – але її минуле керівництво за приналежність до БЮТ виключило з партії. Тобто на обласних рівнях УСДП готували до влиття у більшість Януковича не тільки у парламенті, але й на місцевому рівні.
Наталія Королевська, очоливши УСДП, вочевидь, різко затримала УСДП у складі БЮТ від інтриг тушок у власній партії. Ротація з «Батьківщини» у УСДП та у зворотному напрямку – це ротація всередині Блоку і зрадою не є.
Навпаки – Мустафа Найєм таку внутрішню ротацію виклав як замах Наталії Королевської на БЮТ. Тобто, він, «об’єктивний» журналіст звинуватив пані Наталію у тому, чим займається сам - компрометацією опозиції.
Звичайно, утримання у єдиному Блоці усіх складових частин БЮТ – це добре. Але чи мав сенс сам перехід Наталії Королевської до УСДП – покаже час. Але зрада тут не проглядається.
Проглядається лише маніпуляція свідомістю суспільства з боку інформаційних методологічних центрів партії регіонів.
Серед яких роль «об’єктивістів» - неоціненна.
Ми вже не раз писали, що перемозі демократичної революції повинна передувати перемога інформаційна.
Перше завдання ворога у цій війні – сіяти недовір’я до керівників нашого Руху Опору. Ми вже багато втратили через інформаційні війни проти Юлії Тимошенко в 2009 році, де «Українська правда» як сайт ющенківців відіграв визначальну роль.
Тепер усі прийоми боротьби проти Юлі спрямовані проти Наталії Королевської начебто на захист тієї ж Юлі!
І роблять це ті самі особистості.
Так що зараз є дві сторони тієї ж самої технології:
- навіяти, що «вони усі однакові»
- «ми усі схожі на Януковича, тому заслуговуємо на Януковича!» (це щось новеньке!).
Це також дуже інтенсивно поширюється в «УП».
Влада Януковича хоче змістити увагу з питання винуватості чи невинуватості ЮВТ на питання «як її утримують». «УП», «Лівий берег» та навіть «Дурдом» друкує розкішні тюремні апартаменти Юлії Володимирівни…
Адже клітка така золота, така золота та велика…
А головні тут питання:
хто і як визволить нашого командира з полону?
Чи матиме ЮВТ можливість приймати участь у виборах?
Що робити з сфальсифікованими результатами парламентських виборів?
Якщо результати для опозиції будуть позитивними – як примусити Януковича злізти із золотого унітазу, пообіцявши йому взамін розкішні тюремні апартаменти?
Для мене питання: Хто сьогодні страшніший для Януковича: Степан Бандера чи Юлія Тимошенко?
Вважаю – що ЦЕ питання сьогодні найголовніше.

Станіслав Овчаренко, "ДД"

Комментарии   

0 #5 Светлана 09.01.2012 16:06
Все они повязаны между собой, кто бизнесом, кто родством, а кто постелью: сидять собі у Раді і "листуються" міжфракційно-коаліційно-опозиційно.
0 #4 Юля 09.01.2012 13:24
Станиславу Овчаренко надо было бы знать, что Наталья Королевская связана угольным бизнесом с Александром Ефремовым. Так что обелять Королевскую - неблагодарное дело.
0 #3 Светлана 07.01.2012 13:21
Еще немного и он рехнется от страха собственной тени.
+1 #2 aviator 07.01.2012 12:54
Главное - сохранять объективность и не стать противсихом

Змушений Вам заперечити, головне - не дати себе обдурити будь-кому, не віддати свій голос тому, хто тримає Вас за лоха. А неупередженість ... А чи є вона?
0 #1 Анта́рес 07.01.2012 12:48
До выборов есть еще время. Будем наблюдать в динамике(как говорит мой врач).Главное - сохранять объективность и не стать противсихом.

You have no rights to post comments