Вторник, июля 05, 2022

01c8394ab883В інтерв’ю Контрактам один з ключових спікерів «Батьківщини», народний депутат Сергій Соболєв розповів про можливі схеми звільнення Юлії Тимошенко і поділився власними передчуттями з цього приводу.

Напередодні самміту у Вільнюсі питання №1 – як і коли звільнять Тимошенко. Яка роль парламенту у цьому процесі?

Сергій Соболєв: У депутатів в цьому процесі зараз немає ніякої ролі. Парламент міг зробити одне – декриміналізувати 364-365 статті, які були у попередньому Кримінально-процесуальному кодексі і перекочували у нинішній. Ми подавали ці проекти, якщо я не помиляюся, разів зо 20. Від ПР було лише 4-5 голосів «за» – це були голоси чесних регіоналів.

Загалом Партія регіонів принципово за це не голосувала. Це був єдиний спосіб, коли дійсно парламент міг вирішити це питання. Всі інші питання визначені указом Віктора Януковича, що окреслює перелік осіб, які мають право апелювати. В даному випадку, просити про помилування Тимошенко може омбудсмен Валерія Лутковська – по аналогії з Луценком.

Кілька днів тому нардеп від ПР Анна Герман заявила, що саме парламент, а не президент має вирішувати долю Тимошенко, прийнявши відповідний закон…

Сергій Соболєв: Партія регіонів свідомо мутить воду. Це частина великої гри: знаючи, що це питання вкотре в парламенті буде провалено, вони хочуть показати Європі, що ми тут щось нібито робимо для порятунку Тимошенко. Але реально гра направлена на те, щоб провалити це питання. Коли розповідають, що Тимошенко не відсиділа половини терміну, тому її не можна помилувати – це нісенітниця. Це все – на розсуд президента, читайте указ. Те саме стосується і розмов про те, що, мовляв, на ній є інші кримінальні справи. Немає ніяких обмежень. Більше того, по ключовій справі, яка передана до суду, давним-давно є рішення Верховного суду України, згідно з яким Тимошенко визнана невинною.

Отже, питання зайшло у глухий кут?

Сергій Соболєв: Я так не вважаю. Думаю, це торги напередодні чергового засідання Ради міністрів ЄС. Намагаються відтягнути час. Гадаю, ключове питання полягає в тому, чи справді Янукович обрав для себе стратегію асоціації і зони вільної торгівлі з ЄС. Якщо так, тоді, без сумніву, він сам ухвалить рішення по Тимошенко. Якщо це просто велика гра – тоді прорахувати всі його кроки не можливо.

Але ж регіонали погодили майже всі євроінтеграціні закони, у вас ще лишаються сумніви з приводу щирості їх намірів щодо підписання асоціації?

Сергій Соболєв: З ключових зобов’язань ми ще багато чого не виконали: виборчий кодекс не ухвалено – він вже два роки лежить з висновками Венеціанської комісії. Закон про прокуратуру не змінено, судоустрій також. А залишилися лічені тижні…

Якщо Тимошенко відправлять на лікування за кордон, але не помилують, які будуть її подальші кроки?

Сергій Соболєв: А які кроки? Лікування, відновлення у політичних правах. Ви знаєте, що Європейський суд вже прийняв до розгляду справу по суті. Перше рішення – про незаконність її арешту і утриманні під вартою – вже визнано незаконним. Отже, зараз дійшли вже до суті справи. Гадаю, за кілька місяці буде рішення.

План максимум – добитися участі Тимошенко у президентських виборах?

Сергій Соболєв: А Тимошенко ніхто і не позбавляв права брати участь у президентських виборах! Читайте Конституцію. У ній серед підстав для заборони участі у виборах немає судимості і ув’язнення. Ці норми є у Законі про вибори, який суперечить Основному закону. Але Конституція важливіша. Отже, зараз ключове питання – врятувати людину. А далі – політична реабілітація, реабілітація через ЄСПЛ…

Все ж таки, які у вас відчуття? До самміту Тимошенко випустять?

Сергій Соболєв: Якщо раніше у мене були відчуття, що скоріше «ні», ніж «так», то зараз – скоріше «так», ніж «ні».

Чим вони зумовлені?

Сергій Соболєв: Останніми кроками – звільнення Кузьміна (колишній перший заступник генпрокурора, який спеціалізувався на справах проти опозиції – ред.), переформатування прокурорського нагляду тощо.

Источник: kontrakty.ua

Евродепутат намекнул, что Янукович и сам может оказаться за решеткой

Депутат Европарламента Яцек Сариуш-Вольский призвал украинскую власть освободить Тимошенко и никогда больше не сажать людей в тюрьму за политические убеждения. Он отметил, что, в отличие от еврокомиссара Штефана Фюле, он может не оперировать такими дипломатическими терминами как «практические результаты и действия».

«Я, как свободный парламентарий, могу сказать: освободите Юлю и никогда больше за политические убеждения не сажайте людей в тюрьму, поскольку это может привести и господина Януковича в тюрьму, в конце концов», — сказал Сариуш-Вольский.

Евродепутат также подчеркнул, что не стоит говорить о том, что решение вопроса одного человека — Юлии Тимошенко — может заблокировать подписание соглашения об ассоциации. По его словам, речь идет не об одном человеке, а о базовых ценностях демократии, и если Украина не будет их придерживаться, ассоциации не будет.

Он отметил, что демократия означает свободу самовыражения, свободу слова, свободу политических действий, свободу организаций и собраний. «Это означает, что нельзя преследовать своего политического оппонента. Речь идет не о Юлии Тимошенко. Речь идет о базовых принципах, поскольку на ее месте может оказаться кто угодно. Если завтра она станет премьер-министром и посадит по политическим мотивам Януковича в тюрьму, мы будем говорить то же самое», — сказал он.

Вольский также отметил, что не следует оттягивать решение данного вопроса до последнего момента. «Поскольку когда настанет последний момент для того, чтобы вскочить в этот поезд, вы можете его пропустить, вы можете на него опоздать», — добавил он.

Источник: fraza.ua

Комментарии   

0 #1 смена тактики 11.10.2013 11:18
Регионал А.Ефремов сегодня поддержал спикера В.Рыбака в том, что нужно подготовить законопроект, который бы позволил Юлии Тимошенко лечиться за границей.
- "Мы должны принять решение для людей, которые находятся в заключении и нуждаются в лечении, и которым в государстве не могут оказать помощь".
В документе должно быть прописано, чтобы это "для группы лиц не стал способом уклонения от уголовной ответственности".

Вот как завернули, мол езжай полечись и возвращайся досиживать.

You have no rights to post comments