Вторник, июня 25, 2024

bezrobittiaУ Запорізькому обласному центрі зайнятости на обліку перебувають 20,2 тисячі безробітних (станом на початок серпня). Це на 21,4% більше, ніж минулого року. Кількість актуальних вакансій на початок серпня – 1,6 тис. одиниць (у місті Запоріжжя – 0,9 тис. одиниць). Таким чином, на одне вільне робоче місце претендує 13 безробітних (у Запоріжжі – 7 безробітних).

Кожен четвертий у Мелітополі офіційно не працює. Із 96,7 тис. працездатних мелітопольців офіційно працевлаштовані лише 36,8%. Кількість безробітних у Мелітополі збільшилася за рахунок скорочення робітників з великих промислових підприємств. У зв'язку зі зменшенням фінансування скоротили працівників м'ясокомбінату, локомотивного депо, моторного та молокозаводу, підприємства "Товари народного споживання", а також деяких державних структур.

За професійними групами найбільший попит на робочу силу спостерігається на кваліфікованих робітників (21,8% від загальної кількости заявлених вакансій), а також робітників з обслуговування, експлуатації та контролювання за роботою технологічного устаткування, складання устаткування та машин (19,6%), а найменший – на кваліфікованих працівників сільського та лісового господарств, риборозведення та рибальства (1,6%). Збільшення навантаження зареєстрованих безробітних протягом липня спостерігалося майже за всіма професійними групами.

У Запоріжжі безробітні не відчувають стабільности, добробуту та "пакращення життя вже сьогодні". Варто зазначити, що на ринку праці існує низка проблем, а саме: загальний стан економіки, де кількість робочих місць постійно зменшується; податковий тиск на крупні підприємства, малий та середній бізнес з боку держави постійно зростає; відсутня система розподілу молоді під час навчання (стажування або практики) та розподілу на роботу після закінчення навчання; недосконала розробка та непрофесійне впровадження на місцевому і загальнодержавному рівнях програм зайнятости, перекваліфікації працівників на всіх рівнях тощо; на громадські роботи направляють тільки тих людей, які не отримують соціяльних виплат з безробіття; Держскарбниця постійно затримує соціяльні виплати безробітним.

Довідка: Запорізька обласна програма ВО "Свобода": "Запорізькому краю – порядок і право". Розділ "Молодіжна політика": гарантувати перше робоче місце для випускників вишів за держзамовленням; запровадити програму "Працевлаштування молоді" – незалежно від досвіду роботи.

Розділ "Соціяльна політика": розробити програму з легалізації найманої праці; створити програму соціяльної реабілітації осіб, звільнених з місць позбавлення волі.

Віталій Подлобніков,
голова Запорізької обласної організації ВО "Свобода"

Комментарии   

0 #2 Сергей 07.08.2013 11:12
Откуда берутся такие данные? Наверное, они считают безработных не выходя из кабинета. Подгоняют статистику под бравурные выступления Вити и Коли. Поехали бы посмотрели что творится в селах. Там 90 % трудоспособного населения не имеют работы.
+1 #1 Безработный 07.08.2013 10:58
С июня стою в Запорожском центре занятости, а пособие не платят, говорят, что перечислили на банк. А под банком надо подразумевать Казначейсвто. Ни покушать, ни коммуналку заплатить... Вот и вся социальная забота. Спасибо за покращення вже сегодня.

You have no rights to post comments