Пятница, мая 24, 2024

164Останнім часом спостерігається значне посилення політичних репресій та утиск демократії. Це проявляється в цілій низці неправомірних судових вироків, знущань над політичними в’язнями аж до застосування тортур, заборон публічних протестних заходів та їх силовому розгоні з арештами та осудженням учасників.

Владна вертикаль та її партія узурпували державу, ігнорують законність, посилюють фіскальний тиск, згортають соціальні програми та проводять політику всілякого потурання купці олігархів. Жодна з реформ президента Януковича у виконанні уряду Азарова не принесла ні найменшого поліпшення.

На тлі крайнього зубожіння народу, як вища ступінь презирства, виростають панські маєтки та цілі елітні райони, що вже набрали всіх характерних рис анклавів часів апартеїду, заборонні мисливські угіддя для можновладців. Цілі смуги пляжів та рекреаційних зон відбираються у хворих та дітей і переходять до рук олігархії зі згоди наскрізь продажних місцевих рад. Свою повну зневагу до народу України влада наочно на весь світ продемонструвала на минулих парламентських виборах, використавши весь арсенал фальсифікацій, адміністративного ресурсу та силових заходів.

Приватизація державного майна перетворилася в його розбазарювання за заниженими цінами та за попереднім зговором. В результаті цілі галузі промисловості розділені між олігархічними монополіями, яких вперто не помічає комуністичний Антимонопольний комітет. Пани між собою сваряться та ведуть корпоративні війни. В результаті закриваються та банкрутують навіть великі підприємства – флагмани національної індустрії, такі як ЗАлК в Запоріжжі, проводяться масові звільнення та довгострокові зупинки виробництва, як на ЗЗФ та АвтоЗАЗ. В результаті безробіттям розплачуються трудящі підприємств та їх родини.

Село вмирає на очах, але замість застосування екстрених заходів для його спасіння, влада через земельну реформу хоче остаточно відібрати в селян землю під латифундії та готує передачу в довгострокову концесію Китаю всієї меліоративної системи країни.

Сумнозвісна антикорупційна кампанія призвела до тотальної корупціоналізації країни. Побори та хабарі стали неодмінним атрибутом будь яких відносин між владою та громадянами і бізнесом. Це в свою чергу призводить до скорочення інвестицій в державне господарство та не створення нових робочих місць. Влада та великий бізнес остаточно зрослися с криміналітетом.

Та найбільш на початку нового року чесну та здравомислячу спільноту обурюють останні події ескалації цинічного ставлення до загальнолюдських цінностей та прав людини, що проявилося і тільки нагнітається по відношенню до політичних в’язнів, політичних біженців та опозиційних активістів, що поки ще на свободі.

Вимушена еміграція екс-народного депутата з фракції БЮТ Андрія Шкіля до Чехії з причини загрози арешту і засудження по сфабрикованій карній справі десятирічної давнини;

Судовий вирок до позбавлення волі на два роки для сумських студентів Данилова та Пісарцова, на 1,8 років – Ганненко та на рік обмеження свободи Никоненко за малювання на фасадах та парканах трафарету Януковича з червоною цяткою на лобі;

Тяжкі судові вироки аж до пожиттєвого позбавлення волі батькові та сину Павліченкам за недоведеним звинуваченням у вбивстві харківського судді;

Дворічне утримання під вартою та судом невинних молодих людей – жителів Запоріжжя, в яких тортурами вибивалися зізнання, та яким безпідставно інкримінують вибух в Православному храмі;

Владою ігноруються та не виконуються рішення Європейського суду з прав людини;

Знущання над народним депутатом Іриною Луценко, яку не допускають до побачення з чоловіком засудженим до 4-х років позбавлення волі за політичним звинуваченням екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка навіть у день операції;

Оголошення голодування, а за ним і публічної акції громадської непокори тюремній адміністрації, доведеної до краю людської витривалості постійними знущаннями, моральними та фізичними тортурами, лідера об’єднаної опозиції екс-прем’єра Юлії Тимошенко;

Останньою краплею, що переповнює чашу терпіння, став безпрецедентний акт порушення Конституції та чинного законодавства збоку наймитів нелюдської влади по відношенню до жінок-народних депутатів Т. Слюз, Л. Денисової та О. Кужель під час виконання ними депутатських повноважень. Їх просто викинули, з дозволу тюремної охорони, з приміщення лікарні №5 «Укрзалізниці» в Харкові, куди заборонено доступ будь-кого, невідомі «бритоголові», які нібито надали постанову Дзержинського районного суду.

Це яскравий приклад того, що пенітенціарна служба або сама пускається криміналу, або потурає криміналітету, що виконує вказівки нинішньої влади. В діях «бритоголових» безумовно вбачаються ознаки злочину. Вони за бездіяльності або прямого потурання, зчинили дії, направлені на перешкоджання виконання обов’язків народними депутатами, що підпадає під ознаки злочину, визначені ч. 2 ст. 344 ККУ – «втручання у діяльність державного діяча», а також ч. 2 ст. 351 ККУ – «перешкоджання діяльності народного депутата України та депутата місцевої ради».

Те ж, що народні депутати перебували саме у стані виконання депутатських повноважень, не викликає жодних сумнівів. Вони перешкоджали тортурам, що проявляються у вигляді камер спостереження в палаті та місцях санітарної гігієни, та здійснення нагляду чоловіками-наглядачами. Будь-які тортури заборонені Конституцією України та чинним законодавством. Тому дії народних депутатів, направлені на припинення знущання над засудженою особою та застосування тортур, повністю відповідають виконанню ними депутатських повноважень. Народний депутат – недоторкана особа, до якої законом заборонено будь-які заходи обмеження, а сам депутат має право входу до будь-якого приміщення. Між тим останнього часу почастішали випадки протидії народним депутатам та навіть посягання на здоров’я та життя, як це сталося 10 січня по відношенню до нардепа від «УДАРу» В. Курінного.

Також злочинні дії вбачаються і в судді, який виніс невмотивовану та незаконну постанову. В діях судді присутнє порушення ч. 2 ст. 7 КВКУ: «Засуджені користуються всіма правами громадянина, за винятком обмежень визначених законами України та цим кодексом і встановлених вироком суду» та порушення вищезазначених статей ККУ.

За цих обставин чесна людина, жоден свідомий громадянин не може залишатися осторонь безпрецедентного розгулу злочинності та зловживань, що останнім часом претендують на норму цивільного існування та правового нігілізму в Україні.

Запорізька обласна організація Партії захисників Вітчизни (за погодженням з головою партії Юрієм Анатолійовичем Кармазіним) та Громадська організація «Правозахисник Запоріжжя» заявляють про свою цілковиту підтримку всіх протестних рухів, направлених на захист правосуддя, політичних в’язнів та незаконно засуджених невинних осіб, проти свавілля влади та беззаконня у всіх без винятку проявах.

Минув час заяв, що за протестами немає нічого політичного. Зараз кожний протест, звернутий проти беззаконня та на захист громадянських прав і свобод є політичним і тільки так! Ті ж, хто бояться назвати речі своїми іменами, заграючи з каральним апаратом, маскуються під аполітичність, хай звернуть зі шляху, вони тільки заважають.

Ми є дієвими членами об’єднаної опозиції, тому підтримуємо ініціативу партії «УДАР» зі скликання позачергової сесії Верховної Ради, та її політичну заяву. Вважаємо, що крім питання дотримання прав політично ув’язнених, треба розглянути звіт уряду про невиконання рішень Європейського суду з прав людини та безглузді заяви міністра юстиції про неможливість виконання з відповідними рішеннями аж до винесення недовіри, економічну ситуацію в країні та введення надзвичайного економічного стану. Депутати мають поставити питання і добитися порушення кримінальної справи щодо членів Уряду, які без внесення змін до Закону про державний бюджет України, незаконно перерозподіляють бюджетні кошти на цілі і по кодах, не передбачених Законом. Вжити термінових заходів щодо повернення в державну власність «приХватизованих» облгазів, які зараз масово банкрутують зі шкодою для громадян України та економічної безпеки держави, щодо наведення належного ладу та припинення олігархічної війни в авіаперевезеннях аж до реприватизації включно, вирішити ситуацію, що склалася в морських портах та в «Укрзалізниці», навести лад у слідчих органах з розкриттям тяжких злочинів та припинення практики фабрикування справ щодо невинно звинувачених осіб.

Ми підтримуємо Запорізьку організацію ВО «Свобода» в її захисті невинно звинувачених хлопців у справі «пономарів»;

Ми підтримуємо фан-клуб «Металлург-Запоріжжя» та інші молодіжні організації у справі захисту безпідставно засуджених батька й сина Павліченків;

Разом з ними, ми підтримуємо сьогоднішню акцію протесту молодіжних організацій біля будівлі Адміністрації Президента та висловлюємо цілковиту підтримку:

-         «Батьківщині молодій»,

-         «Молодіжному народному руху»,

-         «Студентській свободі»,

-         Молодіжному крилу «Фронту змін»,

-         Молодіжному крилу «Громадянської позиції»,

-         Молодіжному національному конгресу.

Та цілковито підтримуємо текст звернення до президента України, - «негайно припинити політичні репресії, звільнити Ю.Тимошенко та інших політв’язнів. Ми стривожені тим, що останнім часом мерзотність дій ваших прислужників перейшла всі мислимі межі, ницості, досягнуті за останні три роки “царювання”. Здійснення постійного спостереження у маніпуляційній, туалеті, душовій кабіні, лікарняній палаті жінки та подальше оприлюднення такого відео в Інтернеті - це навіть не аморальність, це бридке хворобливе збочення».

Закликаємо інші політичні та громадські організації, для яких демократія та свобода не абстрактні поняття, приєднатися до підтримки політичних сил та молодіжних організацій, що зараз виступають та формують єдиний фронт спротиву олігархічній диктатурі та феодальних ладних відносин.

Борімося й переможемо!

Слава Україні!

zp.pzv.zp.ua

Комментарии   

+16 #2 несовок 21.01.2013 19:46
Коммунисты при "совке" любили клеймить позорным штампом "вырожденец" прогрессивных писателей, поэтов, диссидентов... Не заметили, как сами выродились. Теперь просто выродки.
+12 #1 svetlana 21.01.2013 19:24
Интересно знать, кто ещё поддержит заявление правозащитников? По-моему в заявлении полный список всех организаций. Ну в самом деле, разве поддержат коммунисты? Нет. Им сейчас как-раз хорошо. Сидят на мягком и молятся на своего Сталина. Им с буржуями по-пути. Хоть бы не позорили светлую память классиков. Переименовались бы в каких-нибудь кадетов, что ли…
А из «молодежек» кто поддержит? Неформалы «готы» или «студенческие формалы»? Нет Все очень заняты, кто мистикой, кто танцами на майдане, кто обнимается, а кто просто боится, что отчислят.
А есть и такие, что наивно верят в справедливость правоохранителей. Мол, моя милиция меня бережет.
Нет, только фанаты, дети улицы и пацанской чести, имеют богатый опыт взаимоотношений с правоохраной, и знают им цену. Но молодцы – быстро взрослеют.

You have no rights to post comments